×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
مدیران باغ وحش «ارم» مردم را گوسفند می بینند!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر تبلیغات گسترده ای برای رونمایی از شیر ایرانی ایرانی شد و با جشن پایکوبی و مراسم پیش پا افتاده ای شیر ایرانی وارد غیر حرفه ای ترین باغ وحش ایران شد.

باغ وحش ارام که در آن مرگ و میر انواع حیوانات سابقه دیرینه دارد و کارکنان آن هم جزو غیرحرفه ای ترین کارکنان باغ وحش به شمار می روند میزبان شیرایرانی شده است. شیری که شاید بتواند چند دهه زنده بماند و حتی جفت گیری کند.

شهروندان خوش ذوق ایرانی تصمیم گرفتند با این تبلیغات گسترده شیر ایرانی را از نزدیک زیارت کنند و تصور می کردند ارم مدیریت درست و حسابی دارد اما پس از ورود به باغ وحش ارام این تصور دست داد که این مکان توسط چند تبعه خارجی با مدرک پنجم ابتدایی اداره می شود.

قفس های غیر استاندارد، عدم وجود راهنماها، تابلوهای ناقص، سرویس های بهداشتی کثیف، نبود آب آشامیدنی، رستوران های کثیف و با غذاهای نامرغوب، عدم مکانی برای استراحت بازدیدکنندگان بخشی از چالش ها بود اما از همه مهمتر خود شیرایرانی بود که انگار به دستور مدیران باغ وحش پنهان شده بود.

مردمی که نفری ۱۰ هزار تومان پول داده بودند بیش از ۴ ساعت پشت شیشه ها چسبیدند اما خبری از شیر ایرانی نبود. یعنی عقل و مدرک و تدبیر مدیران ارم در این سطح نبود که شیر ایرانی کی و با چه غذایی و چه ساعتی باید برای بازدید آماده باشد. یک مربی یا مسئول قفس هم نبود تا شیر را برای نمایش عموم به حرکت در آورد. مثل همه باغ وحش های بزرگ و کوچک جهان ….

انگار مدیران ارم مردم را همانند گوسفند فرض کردند که پولی به جیب بزنند و خدماتی ارائه نکنند. هیچ کجا هم نمی شود شکایت کرد. اصلا جایی برای شکایت دیده نشد. هر کاری دلشان بخواهد و هر بلایی بخواهند سر مردم می آوردند و کسی هم حق اعتراض ندارد. از وضعیت نا مناسب پارکیکنگ تا نحوه نکهداری حیوانات و مسیر حرکت مردم در باغ وحش و نمازخانه ای که بوی تعفن می داد.

بیشتر حیوانات با خواب بودند و یا حالی برای حرکت نداشتند. از شیر آفریقایی تا ببر سیبری …. فقط قفس بود و حیواناتی پشت قفس … این یعنی باغ وحش از دیدگاه مدیران ارم … گردنشان هم کلفت است سراغ مدیر را گرفتیم گفتند نیست … حراست هم چند پیرمرد بودند که انگار در جریان امور نبودند.

قیمت آب میوه و بستنی و مواد غذایی هم اسفبار بود. کیفیت انها در سطح حاشیه ترین بخش تهران و قیمت ها اندازه شمالی ترین بخش تهران ….

از دادستان کل کشور و دادستان تهران می خواهم حتما یک بازدیدی داشته باشند. قطعا مدعی العموم هم می تواند از باغ وحش بازدید کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false