×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
false
true
سرانه هر زندانی ۶ هزارتومان| ۱۰۰۰ زندانی در زندانهای ۲۰۰ نفره!

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر یحیی کمالی پور با اشاره به لزوم توجه به بودجه بخش فرهنگی زندان‌ها گفت: تخصیص بودجه‌های داخلی متناسب با شرایط و ظرفیت‌هایی است که خود سازمان زندان‌های کشور ایجاد می‌کند، سازمان زندان‌های کشور سالانه بودجه‌ای را دارد که در آن بودجه، ردیف‌های خاص خودش نیز داده شده است و در حوزه فرهنگ نیز قطعاً بودجه برای سازمان گذاشته شده است.

تعداد زندانیان با بودجه تخصیصی سازمان زندان‌ها همخوانی ندارد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در وضعیت فعلی، سرانه اختصاصی بودجه به سازمان زندان‌های کشور در حوزه‌های مختلف با مشکل و چالش روبرو است، به نحوی که تعداد افرادی که به زندان‌ها وارد می‌شوند و تعداد افرادی که در زندان‌ها بیتوته می‌کنند، به نحوی است که با بودجه تخصیصی سازمان زندان‌ها همخوانی ندارد و تطبیق نمی‌کند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر از حیث فیزیکی و محیطی چیزی حدود ۱۷ زندان استاندارد است و بقیه زندان‌های کشور همه غیر استاندارد هستند و گاه ۵برابر ظرفیتی که برای آنها تعریف شده زندانی دارند. به نحوی که زندانی برای ۲۰۰نفر ساخته شده و ۱۰۰۰زندانی در آنجا وجود دارد.

سرانه تغذیه زندانیان به ازای هر زندانی ۶هزار تومان است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به سرانه تغذیه زندانیان تصریح کرد: سرانه تغذیه زندانیان به ازای هر زندانی ۶هزار تومان است درحالی که با این ۶هزارتومان گوجه تخم‌مرغ هم نمی‌شود خورد و ما باید ۳ وعده به زندانی غذا بدهیم و در حوزه مسائل فرهنگی نیز همین وضعیت را داریم.

کمالی پور خاطرنشان کرد: این بودجه‌ای که برای سازمان زندان‌ها در نظر گرفته می‌شود، باید سرشکن شود و بیشتر به اولویت‌های خود بپردازند، ممکن است بشود مقداری در مسائل فرهنگی زندانی اغماض کرد اما در بحث غذای وی نمی‌شود اغماض کرد چراکه ممکن است زندانی گرسنه باشد و سرو صدا و داد و بیداد می‌کند.

ممکن است بتوان در مسائل فرهنگی زندانی اغماض کرد اما در بحث غذای وی نمی‌شود

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: گرچه ما اعتقاد داریم همانطور که غذای جسم مهم است غذای روح نیز مهم است و باید به فرهنگ هم توجه شود اما ناچاری و گرفتاری در این حوزه باعث شده است که به مسائل فرهنگی کمتر توجه شود و این کمتر توجه کردن باعث می‌شود برخی احساس کنند که اصلا بودجه‌ای در این حوزه نداریم در صورتی که اصلا چنین چیزی نیست و ما برای حوزه فرهنگ قطعا بودجه داریم اما ممکن است بودجه ما با آن اندازه نباشد که بتوانیم خواسته‌های فرهنگی زندانیان را برآورده کنیم.

خانه ملت

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false