«سدخواری» هم به ادبیات مفسدان افزوده شد | ادامه پرونده «دامگستر» - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
«سدخواری» هم به ادبیات مفسدان افزوده شد | ادامه پرونده «دامگستر»

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، سید هادی کسایی زاده روزنامه نگار در جدیدترین نوشته های خود در مورد پرونده دامگستر نوشت: به این تصویر نگاه کنید. متنی از روزنامه اطلاعات به تاریخ ۱۳۶۹/۰۶/۱۲ که در آن حمید علمی مدیرکل وقت اداره کل کشاورزی استان تهران اعلام کرده: سد فشافویه که برای ساخت آن ۷۰۰ میلیون ریال برآورد هزینه و از سال ۱۳۶۶ عملیات احداث آن شروع شده، تاکنون ۹۰ درصد آن با هزینه کرد ۵۰۰ میلیون ریال ساخته و مابقی اعتبار طرح هم تامین و تا دو ماه آینده یعنی حداکثر تا آبان سال ۱۳۶۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

البته احیاء منطقه و آبرسانی به سه هزار هکتار از اراضی لم یزرع منطقه فشافویه و ۲۳ روستای پایین سد هم به عنوان برخی از اهداف طرح، قید شده است.

حالا با این توضیح ببینید در طول زمان چه بلایی سر این طرح ملی می‌آید؛

همانطور که قبلاً اشاره و افشا شد، پس از زد و بند مدیران دولتی با آقای نجفیان، (مدیر وقت دامگستر) حاکمیت و مالکیت مجتمع دامپروری دامگستر طی سال ۱۳۸۸ در اختیار آقای نجفیان قرار می گیرد و او با این ادعا که سد فشافویه در اراضی تحت مالکیت او واقع شده است.

به هر حال او مالک بی منازعه سد، آب پشت سد و حتی بستر رودخانه و بستر اراضی سد شده و نه تنها حقآبه روستاهای پایین سد را تصاحب و آنها را به ورطه نابودی کشاند بلکه آب که نعمتی الهی است، ابزار نجفیان برای اعمال قدرت می شود.

ابزاری که به نوعی هر دامدار کوچکترین مقاومتی در مقابل اوامر ملوکانه او داشت، آب را به روی آن واحد دامداری که نیاز بسیار مبرم دام می باشد قطع و بدین ترتیب مخالفین خود را به زانو در بیاورد.

آب پشت سد به نام دریاچه فشافویه بعنوان مجموعه ورزشی آب اسکی فشافویه و محل ورزش های آبی مرفهین می شود. در حالی که مجوز تغییر کاربری آن شفاف نیست.

اما ماجرا طبق نقشه های نجفیان پیش نمی رود و هر چند که دستگاه های متولی با سکوت خود، اقدامات سوء نجفیان را تایید و حمایت می کنند اما بالاخره دست غیب الهی از آستین بیرون آمده و با اخذ سند تک برگ برای کل بستر رودخانه، بستر پشت سد و خود سد به نام دولت جمهوری اسلامی ایران و ابطال مجوز ورزشهای آبی دریاچه فشافویه(البته با روندی بسیار دشوار)، رخ می دهد و رویای فرمانروایی هم ناتمام باقی مانده و داغی دیگر بر دل نجفیان و خوش نشین های پایتخت می نشیند. جالب اینکه در حال حاضر شبکه فساد با طرح دادخواست حقوقی در دادگاه بخش فشافویه فریاد می کشد؛ سد ما رو پس بدید.

در اخبار بعدی به شرح چگونگی تصاحب ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی موسوم به آرادکوه در همسایگی اراضی دامگستر که آن هم ناکام ماند، خواهیم پرداخت.

 

 

بیشتر در مورد دامگستر بدانید

فیلم | قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در مجتمع «دامگستر» تحت فشارهای سیاسی

حکایت «روح الله ایزدخواه» نماینده مجلسی که به طمع رای، مدافع فساد از آب درآمد!

پولدار شدن به روش «نجفیان» متهم پرونده دامگستر؟!

حمایت خبرنگار ایلنا از متخلفان «دامگستر» | انتشار خبر در BBC فارسی!

ردپای مجلسی ها و چند خبرنگار در پرونده ۵۰ هزارمیلیاردی دامگستر

 

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false