انتقال اجساد ۲ دانش آموز یزدی از گرجستان به تهران - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، سید جواد قوام شهیدی، سفیر ایران در گرجستان با ابراز تاسف از وقوع حادثه غم انگیز برای دو دانش آموز جان باخته یزدی در گرجستان و تسلیت به خانواده قربانیان افزود: سفارت ایران در تفلیس از نخستین دقایق اطلاع از این حادثه در تمامی مسائل مربوط به وضعیت آنان، انجام فرآیندهای اداری تحقیقات پلیس و پزشکی قانونی با حضور موثر خود امور مربوطه را دنبال کرده اند.

وی در پاسخ به این سوال که این دانش آموزان از طریق چه نهاد و موسسه ای به گرجستان اعزام شده بودند، خاطرنشان کرد: مدرسه فوتبال آرمان کویر یزد تصمیم گرفت ۱۲ نفر از نوجوانان را برای یک اردوی تفریحی به مالزی ببرد که به دلایلی این سفر انجام نمی شود.

سفیر ایران در گرجستان ادامه داد: این مدرسه سپس دانش آموزان را عازم گرجستان کرد که در این کشور حادثه تلخ برای دو نوجوان ایرانی رخ داد.

قوام شهیدی با بیان این که پلیس گرجستان تحقیقات گسترده ای را از تمام افراد مطلع و مسئول تیم اعزامی به عمل آورده است، افزود: تمهیدات لازم برای انتقال سریع جان باختگان این حادثه به ایران از سوی سفارت ایران پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: آنچه درباره پیگیری های لازم برای کسب اطلاع و انتقال اجساد جان باختگان انجام شده و همچنین کسب اطلاعات نهایی و قطعی پیرامون گزارش پلیس و پزشکی قانونی پس از ارائه توسط مراجع ذیربط گرجی اعلام می شود.

سفیر ایران در گرجستان خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات لازم از جمله چگونگی انتقال اجساد و هزینه آن، بسته بندی بهداشتی جنازه ها، هماهنگی با هواپیمایی و پزشکی قانونی و امور مربوط به مباحث مالی و بانکی از طریق سفارت کشورمان پیگیری و انجام شده است.

شهیدی ادامه داد: پزشکی قانونی پاسخ نهایی درباره چگونگی جان باختن این دو نوجوان ایرانی را ارائه می کند و گزارش نهایی پلیس درباره این پرونده هم با این گزارش تکمیل خواهد شد.

وی با بیان این که تعداد جان باختگان این حادثه دو نفر است، اظهار داشت: نفر سوم که در این حادثه آسیب دیده بود روز گذشته پس از بهبود از بیمارستان مرخص شد.

سفیر ایران در گرجستان به هموطنانی که قصد سفر به گرجستان را دارند، توصیه کرد قبل از سفر تحقیقات کاملی پیرامون محدودیت ها، قوانین و مقررات مقصد سفر، حضورشان در فرودگاه این کشور و بازگشت به ایران، اشیا و وسایل همراه و همچنین ارتباط گرفتن با افراد یا موسساتی که به عنوان راهنما فعالیت می کنند، داشته باشند.
شهیدی افزود: امروز مشکلات زیادی برای برخی از هموطنان در گرجستان ایجاد می شود که عمدتا به دلیل فقدان اطلاعات صحیح ، غفلت از خطرات محیطی است که در آن قرار می گیرند.

این دیپلمات ایرانی همچنین توصیه کرد: هموطنان با چشم باز و مطالعه کامل در باره سفر به گرجستان و همچنین دقت در نوع کار و سرمایه گذاری که می خواهند در این کشور انجام دهند، اقدام کنند و کمتر به تبلیغات اغوا کننده شبکه های مجازی توجه کنند.

قوام شهیدی با بیان این که سایت سفارت ایران در تفلیس پاسخگوی بسیاری از سوالات گردشگران است، تاکید کرد: موضوع دانش آموزان نوجوان فوتبالیست ارتباطی به چنین سوء استفاده هایی نداشته و علت آن را می توان در عوامل دیگر جویا شد.

اخبار روز ایران و جهان را در جامعه خبر بخوانید./ 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false