نکات مهم برای انتخاب و بررسی قیمت دوزینگ پمپ ها - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نکات مهم برای انتخاب و بررسی قیمت دوزینگ پمپ ها

دقت به نکات مهم برای انتخاب و بررسی قیمت دوزینگ پمپ ها یکی از مهم ترین اقداماتی که باید کاربران قبل از خرید دوزینگ  پمپ در نظر داشته باشند. در غیر این صورت یک انتخاب اشتباه می تواند منجر به تحمیل هزینه های اضافی و مشکلات زیادی بعد از آن شود. ما در این پست قصد داریم تمام نکات مهم برای انتخاب و بررسی قیمت دوزینگ پمپ ها را به صورت کامل بیان کنیم تا شما بتوانید خرید مطمئن تر و تصمیم گیری درستی داشته باشید.

انتخاب دوزنیگ پمپ مناسب

انتخاب دوزنیگ پمپ مناسب

 

10 نکته مهم برای انتخاب دوزینگ پمپ

همانطور که می دانید انتخاب درست دوزینگ پمپ در صنایع مختلف بسیار اهمیت دارد. در اینجا 10 مورد از مهم ترین نکات که باید قبل از خرید دوزینگ پمپ  در مورد آن تحقیق داشته باشید را مورد بررسی قرار داده ایم.

 • بررسی نیازها و اهداف پروژه برای استفاده از دوزینگ پمپ:

برای انتخاب درست ترین دوزینگ پمپ، ابتدا باید نیازها و اهداف صنعت خود را به دقت مشخص کنید. برای مثال بررسی نیاز به دقت بالا، دبی ثابت یا متغیر، نوع ویسکوزیته مایع، فشار مورد نیاز، دمای محیط ، میزان بودجه مورد نظر همگی باید به دقت بررسی شوند.

 • بررسی نوع دوزینگ پمپ:

اینکه مشخص کنید که آیا نیاز به دوزینگ پمپ دستی در سیستم دارید و یا اینکه دوزینگ پمپ شما باید نیمه‌اتوماتیک یا اتوماتیک باشد. در نظر داشته باشید انتخاب نوع دوزینگ پمپ بستگی به حجم و تکرار دوزینگ مایع دارد. به همین دلیل این دو پارامتر باید به دقت بررسی شوند.

 • نوع مایع پمپ تزریق:

باید حتما قبل از خرید پمپ تزریق ویژگی‌های مایعی که می‌خواهید دوز کنید (مثل ویسکوزیته، دما، و ویژگی‌های شیمیایی) را مورد بررسی قرار دهید. این امر موجب می شود شما انتخاب درست تری داشته باشید زیرا برخی دوزینگ پمپ‌ها برای مواد خاصی مناسب تر هستند.

 • دبی پمپ تزریق:

باید قبل از اقدام، میزان و مقدار دوز مایع را بر اساس نیازهای پروژه تعیین کنید. این امر به شما کمک می کند که دوزینگ پمپ انتخابی با میزان دبی مورد نظر تطابق داشته باشد. همانطور که می دانید میزان دبی رابطه مستقیم با پمپ تزریق دارد و سیستم پمپ دوزینگ باید قابلیت تحمل میزان دبی مورد نظر را داشته باشد در غیر این صورت شما متضرر خواهید شد.

 • بررسی دقت دوزینگ پمپ :

یکی از پارمترهای مهم دوزینگ پمپ ها با پمپ های معمولی میزان دقت آنها است. بررسی میزان دقت دوزینگ پمپ ها قبل ازانتخاب و خرید آن بسیار اهمیت دارد. دقت بالاتر به معنای تزریق دقیق‌تر مایع و جلوگیری از اشکالات احتمالی در سیستم است.

 • بررسی سیستم کنترل:

بررسی نوع و امکانات سیستم کنترل دوزینگ پمپ نیز مهم است. زیرا برخی از پمپ‌ها دارای کنترل‌های پیشرفته‌ تری به منظور تنظیم دقت و زمان دوزینگ هستند و می توانند برای صنایع مختلف بازدهی بیشتری داشته باشند از جمله کاهش نیروی انسانی، کاهش خطا در سیستم و … که همگی مقرون به صرفه هستند.

 • استانداردها و تاییدیه‌ها:

باید قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که دوزینگ پمپ انتخابی دارای تاییدیه‌ها و استانداردهای مرتبط با صنعت و کیفیت را دارد. زیرا این تاییدیه ها اطمینان از کیفیت و طول عمر دستگاه را تا اندازه ای تضمین می کنند.

 • بررسی قیمت و هزینه‌های عملیاتی:

برآورد هزینه تجهیزات، هزینه‌های عملیاتی مانند نصب، تعمیر و نگهداری را باید قبل از خرید در نظر داشته باشید. متاسفانه اغلب مشتریان بدون در نظر گرفتن این پارامتر مهم اقدام به خرید می کنند و با انتخاب پمپ تزریق ارزان تر یا بی کیفیت در آینده با مشکلات زیادی روبرو می شوند. زیرا بیشترین هزینه ممکن مربوط به تعمیر و نگهداری دوزینگ پمپ است. اغلب قیمت دوزینگ پمپ های با کیفیت و ضمانت و خدمات پس از فروش بیشتر است.

 • بررسی خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی:

باید قبل از انتخاب پمپ تزریق اطمینان حاصل کنید که شرکت تولید کننده دوزینگ پمپ خدمات پس از فروش مناسبی دارد تا در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری، به شما کمک کند. متاسفانه در کشور ایران پمپ تزریق از برندهای خارجی معتبر خدمات و پشتیبانی فنی مناسبی ندارد. از این رو، برای تامین قطعات و یا تعمیر دستگاه، مشتریان باید هزینه های زیادی بپردازند. این در حالی است که تولیدات داخلی دوزینگ پمپ این مشکلات را ندارند.

 • بررسی نظرات و تجربیات دیگران:

قبل از خرید، نظرات و تجربیات دیگر کاربران را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری از عملکرد دوزینگ پمپ انتخابی در شرایط واقعی و عملیاتی دریافت کنید.

 

بررسی قیمت دوزنیگ پمپ

بررسی قیمت دوزنیگ پمپ

 

10 پارامتر بررسی قیمت پمپ های دوزینگ

برای تعیین و بررسی قیمت پمپ تزریق ، برخی موارد مهم و تأثیرگذار وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند و مورد بررسی قرار بگیرند. اطلاعات در این زمینه به شما کمک می کند انتخاب درست تر و بهتری داشته باشید ما در ادامه مواردی که می تواند نقش مهمی در قیمت دوزینگ پمپ ها داشته باشند را برای شما بیان کرده ایم.

 •  سازو کار مترینگ پمپ :

نوع مترینگ پمپ به عنوان مثال اینکه پمپ تزریق پریستالتیک، پیستونی و یا سلونوئیدی باشد مهم است. زیرا هر کدام از این پمپ ها بر اساس ساختار داخلی و عملکرد می توانند متفاوت باشند به همین دلیل قیمت ها نیز در هر کدام از نمونه ها متغیر است. پمپ‌های پیشرفته‌ تر و دقیق‌ تر معمولاً قیمت بالاتری دارند.

 • دبی دوزینگ:

دبی مایعی که باید توسط دوزینگ پمپ عبور کند نقش مهمی در تعیین قیمت دارد. پمپ‌های با دبی بالاتر قیمت بیشتری دارند.

 • دقت دوزینگ:

دقت دوزینگ پمپ ها یکی دیگر از پارامترهای مهم است که می تواند روی قیمت تأثیر داشته باشد. پمپ‌هایی با دقت بالاتر معمولاً گران‌ تر هستند.

 • جنس هد و مواد ساخت:

جنس هد و مواد ساخت و کیفیت آنها در دوزینگ پمپ نقش کلیدی در قیمت ایفا می‌کنند. پمپ‌هایی با جنس هد pvdf  قیمت بالاتری دارند و پمپ هایی با جنس هد pp معمولاً ارزان تر هستند.همچنین متریال و کیفیت ساخت پمپ ها با قطعات با کیفیت و مقاومت بیشتر به همراه طول عمر بالاتر گران‌ تر هستند.

 • برند و تولیدکننده:

برند و شهرت تولیدکننده نیز تأثیری مستقیمی در قیمت پمپ های تزریق دارد. پمپ‌های تولیدکنندگان معتبر و معروف ممکن است گران‌ تر باشند. به عنوان مثال برند اتاترون دارای تنوع بالا در انواع دوزینگ پمپ برای صنایع مختلف است. قیمت دوزینگ پمپ اتاترون به دلیل کیفیت ساخت و تنوع تولید و معروف بودن آن در ایران نسبت به پمپ های تزریق ایرانی بالاتر است. اما در نظر داشته باشید برخی از پمپ ها ی تزریق ایرانی هم، هم پای پمپ تزریق اتاترون توانسته اند از رده کیفیت مناسبی برخوردار باشند. به عنوان مثال پمپ تزریق آیریک توانسته در کنار قیمت مناسب و ضمانت و خدمات پس از فروش، کیفیت بالا را هم به مشتریان ارائه دهد.

 • قابلیت‌ها و امکانات:

پمپ‌های دوزینگ با امکانات اضافی مانند کنترل دیجیتال، تنظیمات پیچیده، و رابط‌های ارتباطی بیشتر ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.

 • رعایت استانداردها و گواهینامه ها:

پمپ‌هایی که استانداردها وگواهینامه های معتبر مرتبط با صنعت را داشته باشند، ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.

 • هزینه‌های پنهان:

شما باید قبل از خرید حتماً هزینه‌های پنهان و مرتبط با دوزینگ پمپ مانند نگهداری، تعمیرات، و مصرف انرژی نیز باید در محاسبه قیمت مد نظر داشته باشید.

 • تامین قطعات یدکی:

بررسی بازار و قابلیت تأمین قطعات یدکی برای دوزینگ پمپ مهم است. پمپ‌هایی که قطعات یدکی آنها به راحتی در دسترس نیستند معمولاً مشکلات زیادی از جمله هزینه های زیاد را برای مشتریان ایجاد می کنند.

 • ضمانت و خدمات پس از فروش :

ضمانت و شرایط گارانتی از موارد مهم در تعیین قیمت دوزینگ پمپ ها هستند. پمپ‌های دارای گارانتی ضمانت می‌کنند که در صورت خرابی، تعویض میشوند. همچنین خدمات پس از فروش از طرف تولید کننده هم این اطمینان را می دهد که در صورت هر گونه مشکل و یا نیاز به تعمیر دوزینگ پمپ نیروی متخصص و با تجربه به همراه تامین قطعات بدون دغدغه خواهد بود.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false