مسئولان مدارس متخلف گردن کلفت را می شناسند - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
مسئولان مدارس متخلف گردن کلفت را می شناسند

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر حمایت میرزاده درباره پرونده‌هایی که از 5 سال قبل در شورای نظارت مرکزی مدارس غیردولتی باقی مانده و رسیدگی نشده است، اظهار کرد: این شورا علاوه بر اعطای مجوزهای لازم برای تأسیس مدرسه به افراد صاحب صلاحیت، نقش نظارتی هم ایفا می‌کند تا اگر تخلفاتی خارج از چارچوب قانون صورت گرفت و اجحافی در حق مردم انجام شد با آن برخورد کنند.

وی افزود: سامانه‌ای هم توسط وزارت آموزش و پرورش برای رصد تخلفات مدارس غیردولتی راه‌اندازی شده که در راستای حمایت از مردم است و گاهی خانواده‌ها نظرات و پیشنهادات ارزنده‌ای دارند که می‌توانند آن را منعکس کنند و این سامانه از این جهت می‌تواند ارتباطی میان مردم و مسئولان آموزش و پرورش برقرار کند و در کنار آن خانواده‌ها می‌توانند تخلفات مدارس و اجحاف در حق مردم را نیز منعکس کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مدتی خلأ قانونی وجود داشت و این باعث شده بود که شورای نظارت بر مدارس غیردولتی فعال نباشد و تمام این مسائل باعث شد، پرونده‌هایی که در ادارات آموزش و پرورش صادر می‌شد روی هم انباشته و در شورای نظارت مرکزی تصمیم‌گیری نشود؛ امیدواریم هم‌اکنون که مشکل قانونی حل شده است تمام پرونده‌هایی که از تخلف برخی افراد حکایت دارد و تعیین تکلیف نشده است مورد رسیدگی قرار گیرد و در حوزه رسیدگی به تخلفات به‌روز باشیم.

میرزاده ادامه داد: از نظر مسئولان آموزش و پرورش خلأ قانونی باعث شده بود تا پرونده تخلفات مدارس غیردولتی روی هم انباشته شود و امیدواریم سریعتر تعیین تکلیف شود، وقتی برای مدرسه‌ای که مرتکب تخلف شده است حکم صادر می‌شود، معمولاً به آن اعتراض می‌کنند و حجم اعتراضات زیاد است که خلأ قانونی باعث شد پرونده‌ها روی هم انباشته شود و از 5 سال قبل پرونده مدارس متخلف باقی مانده است که باید تا آخر خرداد آنها را تعیین تکلیف کرد.

بیشترین تخلفات درباره شهریه

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: تعداد مدارس زیاد است و آموزش و پرورش با این حجم از این نیروها نمی‌تواند در حوزه نظارت انتظارات را پاسخگو باشد و دستگاه‌های دیگری که نقش نظارتی دارند باید ورود کنند، برخی اصول و قوانین در مدارس غیردولتی رعایت نمی‌شود و بیشترین تخلف در حوزه شهریه است.

از کارمندی که مطالبه دارد چطور انتظار نظارت صحیح دارید؟!

وی با تأکید بر اینکه باید وضعیت مسائل مالی آموزش و پرورش را حل کنیم، افزود: آموزش‌وپرورش تنها دستگاهی است که 15 سال است به کارکنانش بدهی دارد، کارمندی که 15 سال است مطالبه دارد چگونه می‌تواند به عنوان بازرس به مدارس رفته و نظارت درستی اعمال کند! طبیعتاً در این شرایط برخی اقدامات زیرسؤال می‌رود و باعث شرمندگی مقابل مردم می‌شود امیدواریم همه بپذریم که آموزش و پرورش در اولویت باشد و رقابت بین دستگاه‌ها برای گرفتن بودجه به اندازه‌ای که هم‌اکنون مشاهده می‌شود، نباشد و فضایی برای رسیدگی به مطالبات فرهنگیان فراهم شود.

مدارس متخلف گردن‌کلفت را همه مسئولان می‌شناسند!

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مدارس غیردولتی متخلف گردن‌کلفت را همه مسئولان می‌شناسند، ادامه داد: در این وضعیتی که هست، دستگاه‌های نظارتی باید ورود کنند تا بتوان رسیدگی کرد از سوی دیگر خانواده‌ها هم باید همراهی کنند چرا باید اصرار داشته باشند که حتماً فرزندشان را در فلان مدرسه خاص ثبت‌نام کنند و حتی 100 کوچه و خیابان را هر روز طی کنند تا فرزندشان در این مدرسه درس بخواند آن هم با هزاران اصرار و واسطه برای اینکه موفق به ثبت‌نام شوند حتی برخی چک سفید امضا به مدارس می‌دهند.

میرزاده متذکر شد: وقتی کنار خانه فرد، مدرسه وجود دارد چرا باید فرزند خود را به جای دورتری ببرند، آیا صرف اینکه مدرسه پول بیشتری می‌گیرد دلیل بر خوبی آن است؟ در حقیقت این مدارس، فرق چندانی با مدارس دولتی ندارند و فقط برخی ظواهر و فوق برنامه‌ها را دارند که تنها وقت دانش‌آموز را تلف می‌کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false