×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۸  
false
true
سریال «بچه مهندس» بدون مشورت بهزیستی ساخته شد| کار افتضاح است

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر حبیب‌الله مسعودی فرید در مورد عدم مشورت سازندگان سریال «بچه مهندس ۲» با سازمان بهزیستی به عنوان متولی رسیدگی به کودکان بی سرپرست و پرورشگاه‌ها گفت: همزمان با پخش اولین فصل از سریال «بچه مهندس» به عوامل صدا و سیما نکاتی را گفتیم. جای تعجب بود که اساساً چرا در مورد موضوعی که به بهزیستی بر می‌گردد، هیچ مشورتی از ما نگرفتند.

وی با انتقاد از محتوای تولیدی این سریال توسط سازندگانش افزود: این کار غیر حرفه‌ای است که فیلم‌سازان انجام می‌دهند و نشان می‌دهد که شاید جنبه‌های بصری برایشان نسبت به جنبه‌های محتوای علمی مهم‌تر است.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه اظهار کرد: این بحث را همیشه با صدا و سیما داشتیم که غیر از توجه به جذابیت‌ها و جلوه‌های ویژه‌ای که دارند، باید فیلم سازی‌هایشان مبنی بر واقعیت‌ها و اصول علمی باشد. این دست فیلم‌ها ممکن است باعث ترویج نگاه‌های نادرست نسبت به این قشر از کودکان و وضعیت و فضای پرورشگاه‌ها در میان مردم شود. جای تأسف دارد که علی رغم تذکراتی که به صدا و سیما دادیم این کار همچنان در حال تکرار شدن است.
مسعودی فرید با انتقاد از نگاهی که تصور می‌شود کودک یک بزرگسال کوچک شده است، تصریح کرد: این نگاه مدت‌هاست که رد شده است. بچه مینیاتوری از بزرگسال نیست، بلکه بچه همان کودک با مختصات، شاخص‌ها و معیارهای خودش است و باید با نگاه تخصصی به کودکان نگاه کنیم.
وی با بیان اینکه در این سریال شاهد رفتارها و روابط بزرگسالانه بین کودکان هستیم، گفت: در این سریال کودکان مانند بزرگسالان عمل می‌کنند و این مساله می‌تواند نگاه بزرگسالان را هم نسبت به کودکان تغییر دهد.
فرید در پایان تاکید کرد که سازمان بهزیستی آماده ارائه مشاوره‌های کارشناسی در خصوص مسائل مربوط به کودکان و مراکز نگهداری به صدا و سیما برای تولید فیلم‌ها و سریال‌هاست.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false