متهمان بی گناه ترور دانشمندان هسته ای 4 میلیارد غرامت گرفتند| خبرنگارانی که تبرئه می شوند چقدر می گیرند؟ - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
متهمان بی گناه ترور دانشمندان هسته ای 4 میلیارد غرامت گرفتند| خبرنگارانی که تبرئه می شوند چقدر می گیرند؟

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات برای پاسخگویی به سؤال محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای، و ادعای اخیر آقای مازیار ابراهیمی که پیش از این اعترافاتش در صدا و سیما به عنوان عامل این ترورها اعلام شده بود، در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حاضر شد.

محمودصادقی در همین خصوص در حساب توئیتر خود نوشت: وزیر اطلاعات امروز طبق برنامه همراه با بعضی از مدیران و کارشناسان ذی‌ربط با حضور در کمیسیون امنیت ملی به سؤالات اینجانب درباره ترور کارشناسان هسته‌ای پاسخ داد. پرسش و پاسخ‌ها بیش از 40 دقیقه طول کشید. به‌علت کمبود وقت قرار شد توضیحات تکمیلی ظرف یک ماه آینده به اینجانب ارائه شود.

بنابر اظهار علوی، کارشناسان واجا درباره دخالت متهمان در ترورها اختلاف‌ داشته‌اند که پس از بررسی‌ کارشناسی معاون حفاظت واجا عدم انتساب اتهام به آنها محرز شده است. به‌گفته‌ی او متهمان 53 نفر بوده‌اند و پس از احراز بی‌گناهی آنها 4میلیارد تومان بابت جبران خسارت به آنها پرداخت شده است.

طبق گفته‌ی وزیر واجا در کمیسیون امنیت ملی، عامل ترور شهید مسعود علیمحمدی، مجید جمالی فشی بوده و ارتکاب ترور توسط او محرز و به همین دلیل او محکوم به اعدام شده و حکم اعدام او اجرا شده است.

طبق گفته وزیر اطلاعات، مبلغ 130 میلیون تومان بابت جبران خسارت به آقای مازیار ابراهیمی پرداخت شده است. پاسخ او درباره مسئولیت واجا در جبران کامل خسارات مادی، روحی و حیثیتی وارده به نامبرده، ازجمله خسارات ناشی از عدم اجرای قراردادهای مربوط به صدا و سیما قانع‌کننده نبود.

اما سوال این است که اگر خبرنگاری به دروغ یا شکایت بیخود تهدید یا بازداشت یا مورد اذیت و آزار قرار بگیرد و آبروی او را ببرند و بعد تبرئه شود چقدر باید غرامت بگیرد؟ آن مقام مسئول که پول مفت بیت المال را می خورد چگونه باید پاسخگوی شکایت بی مرودش باشد؟ لطفا قانونگذار پاسخ دهد…

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false