ردپای مجلسی ها و چند خبرنگار در پرونده 50 هزارمیلیاردی دامگستر - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ردپای مجلسی ها و چند خبرنگار در پرونده 50 هزارمیلیاردی دامگستر

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، با توجه به فرا رسیدن روز خبرنگار، جا داره از همه عزیزانی که در این شغل شریف، رسالت آگاهسازی جامعه را بر عهده دارند تشکر کنیم و در مقابل یاد کنیم از خبرنگار نماهایی که با سوءاستفاده از رسانه و فضای مجازی، در مسیر اهداف شخصی و سودجویانه خود حرکت می کنند.

اما قبل از آن اشاره می کنیم به زمین خواری ۲ هزار هکتاری در فشافویه. زمانی که دولت در سال ۶۹ تصمیم می گیرد تا با هدف انتقال دامداری‌ها به خارج از تهران، در قالب شرکتی به نام دام گستر (البته با مدیریت دولتی ها) دو پلاک ۳۴ و ۲۰۹ بیجین و سعیدآباد را به این طرح تخصیص دهد.

هر چند که قبلاً به طور مفصل اطلاع رسانی شد که این طرح به مرور زمان از مسیر خود خارج و در پی سلسله اقدامات متقلبانه ای از جمله بدهکار جلوه دادن شرکت دام گستر به شرکت دیگری به نام در ری با اسناد و صورتهای مالی جعلی و ساختگی، به تصاحب عده ای خاص درآمد و هر چند که در این اثنی گناه جهاد کشاورزی در چشم پوشی به این جریان فساد نابخشودنی است (علت آن متعاقبا بیان خواهد شد)، اما با تکیه بر رسالت خبرنگاری، ذکر این نکته ضرورت دارد که طی سالهای گذشته حوزه خبری به این موضوع ورود کرد اما در بین راه به یک دفعه خبرنگاران عزیز ما در مجتمع دام گستر به صورت رایگان مالک زمین شده و رسالت خبرنگاری فراموش و مراتب از دستور کار و اطلاع رسانی خارج می شود.

این در حالی است که اراضی دام گستر مختص طرح انتقال دامداری‌ها بوده و بذل و بخشش آن به سایرین، غیرقانونی محسوب می شود. خانم پ.م و همسرش آقای م.ت و سید م.ت از جمله کسانی هستند که با سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود در مجتمع دام گستر صاحب هکتارها زمین شده و برخی از آنها بالاخص خانم پ.م به جهت دسترسی به دولتمردان و با ارائه گزارشات دروغ و کذب و با توسل به واژگانی خاص چون حمایت از تولید، مرتبا مشکلات و موانعی را در مسیر تحقیقات دستگاههای متولی به وجود می آورند.

هر چند که در همپوشانی جریان فساد ردپای برخی مسئولان و مجلسی ها هم به چشم می خورد، اما با گذر از این موضوع در این بخش، در اخبار بعدی توضیح بیشتری در این خصوص و نام برخی متنفذین خواهیم داد.

بیشتر بخوانید

پرونده ۵۰ هزار میلیاردتومانی «دامگستر» | اطلاعات جنوب همچنان در حال تحقیق است!

 

گزارش ویژه را در متن بالا بخوانید

 

…………

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false