جان «سگ» از جان «انسان» برای اعضای شورای شهر تهران اهمیت بیشتری دارد - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
جان «سگ» از جان «انسان» برای اعضای شورای شهر تهران اهمیت بیشتری دارد

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر طی چند روز گذشته کلیپی با عنوان “آزار سگ و سگ‌کشی در تهران” در فضای مجازی منتشر شد که در این فیلم فردی (از پرنسل پیمانکار) با تزریق سم اقدام به کشتن سگ‌ها می‌کند.

پس از انتشار این فیلم، غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران به ماجرای انتشار تصاویری از حیوان‌آزاری در یکی از مراکز نگه‌داری سگ‌های بدون صاحب واکنش نشان داد و نوشت: با وجود اینکه  فیلم اشاره‌شده برای سال 96 است اما بنا بر مسئولیت اجتماعی آن را پیگیری خواهیم کرد.
وی همچنین بر لزوم رعایت اخلاق انسانی با تمامی مخلوقات اعم از حیوانات، از خلع ید پیمانکار متخلف و عزل مدیر حوزه کنترل حیوانات شهری در سازمان مسئول خبر داد.
اما پیروز حناچی؛ شهردار تهران نیز روز دوشنبه 28 مرداد در حاشیه آیین امضای یادداشت تفاهم همکاری بین شهرداری تهران و سازمان نظام پزشکی کشور درباره این اتفاق گفت: تصاویری که منتشر شده مربوط به سال 1396 است ولی ما به‌تأسی از پیامبر اسلام به همه مخلوقات خدا احترام می‌گزاریم؛ دستور دادم این موضوع بررسی شود. پیمانکاری که نسبت به آن اعتراض وجود داشت خلع‌ید کردیم تا حساسیت نسبت به این موضوع کم شود همچنین به همکاران خودم تذکر جدی دادم و این موضوع الآن در حال بررسی است.
اما این پایان ماجرا نبود و حدود ساعت  11 صبح (28 مرداد)، تعدادی از دوستداران سگ‌های ولگرد در واکنش به این کلیپ مقابل شهرداری تهران تجمع کردند البته این اجتماع ساعتی بعد توسط عده‌ای به درگیری انجامید و برخی از این افراد با در دست داشتن پلاکاردهایی به نیروی انتظامی توهین کردند و مشخص بود که مقصود این افراد از حضور در این تجمع چیزی دیگر است و در نهایت، پلیس ناچار شد به‌منظور مدیریت صحنه، افرادی را که به‌قصد سوء‌استفاده، فضا را متشنج کرده بودند، دستگیر کند.
پس از این اتفاق، اعضای شورای شهر تهران که عملکرد آنها در مدیریت شهری تهران نشان داده که آنها همیشه فعالیت گسترده‌ و سنگینی را در فضای مجازی دارند، اقدام  به انتشار توئیت‌های رنگارنگی در واکنش به سگ‌کشی اخیر کردند.
آرش میلانی؛ رییس کمیته خدمات شهری شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به انتشار فیلم‌های آزار و اذیت سگ‌ها نوشت: خبر تزریق اسید و کشتار غیراخلاقی سگ‌های خیابان‌گرد تهران متأسفانه صحت دارد و توسط یکی از پیمانکاران شهرداری تهران صورت گرفته است. قطعاً موضوع را تا انتها پیگیری خواهم کرد و مقصران این فاجعه در مجموعه شهرداری و پیمانکاران آن با برخورد جدی سازمانی مواجه خواهند شد.
همچنین الهام فخاری؛ رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر نیز در واکنش به انتشار این فیلم‌ها و تجمع مردم مقابل شهرداری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: واکنش مردم به تخلف صورت‌گرفته مربوط به هر تاریخی که باشد 96 یا 98(!) و خاص کنشگران مدنی حامی زندگی بجا است. کشتار جانوران از جمله جانداران همزیست و در اسارت با وجود ممانعت و پایش شورا و شهرداری، تخلف و جرم است و شورای پنجم و شهرداری تهران نسبت به مسئله بی‌تفاوت نیستند و با جرم، مجرم، ناظر بی‌کفایت و واحد سازمانی که زمینه‌ساز تداوم قرارداد با شرکت و یا فرد مجرم بوده با قاطعیت برخورد می‌شود.
اما مجید فراهانی؛ رییس کمیته بودجه شورای شهر نیز در توییتر خود نوشت: به خشونت کشیدن اعتراض مدنی شهروندان مدافع حقوق حیوانات محکوم است و مدارا و تحمل اعتراض مدنی شهروندانی که در برابر تخلفات ولو قدیمی پیمانکاران با تجمع در برابر شهرداری تهران اعلام موضع کردند حداقل اقدامی بود که در مسیر تهران شهری برای همه باید رعایت می‌شد.
از سوی دیگر، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز در این باره گفت: شهرداری اعلام کرده است که این فیلم قدیمی و مربوط به دو سال قبل است. افرادی که نسبت به این اقدام مدیریت شهری سابق واکنش نشان دادند البته حق اعتراض دارند و کسی نافی حق آنها به اعتراض شهروندی در این خصوص نیست، اما باید این حق را متقابلاً برای مدیریت شهری قائل شد که توضیح بدهد و انتظار می‌رود که معترضین نیز در آرامش کامل به این توضیحات توجه کنند و نهایتاً نسبت به راستی‌آزمایی توضیحات اقدام کنند.
وی با بیان اینکه مشخصاً شهرداری تهران توضیح داده است که این فیلم‌ها مربوط به سال 96 است، گفت: البته انتظار می‌رفت که واحد سازمانی مربوطه با پیمانکار خاطی قرارداد مجددی نبندد تا با فشار افکار عمومی مجبور به خلع‌ید نشود و یا اینکه برخورد لازم با تخلفات صورت‌گرفته در همان مقطع زمانی انجام می‌شد.
اعطا با ابراز اینکه باید برخورد با پیمانکار خاطی به‌اطلاع عموم مردم و به‌ویژه شهروندانی که نسبت به این موضوع حساس هستند، می‌رسید، گفت: از طرفی این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که در حال حاضر شهرداری تهران با حسن نیت موضوع را توضیح می‌دهد و ابعاد مختلف موضوع را تشریح می‌کند که اول؛ این فیلم قدیمی است و دوم؛ این پیمانکار که همان پیمانکار خاطی دو سال قبل بود، خلع‌ید شده است. سوم؛ اینکه با مأمور خاطی نیز برخورد شده است.
و اما حسن خلیل‌آبادی نیز در صفحه شخصی خود نوشت:  متأسفانه کشتار فجیع سگ‌های خیابانگرد صحت دارد. در بازدیدی که شب گذشته از محوطه داشتم، شاهد حضور خودروی حامل لاشه سگ‌ها در محل بودم.
طی چند روز گذشته، توئیت‌های رنگارنگ و متعددی از سوی اعضای شورای شهر تهران در واکنش به سگ‌کشی منتشر شده و اعضای شورای شهر تهران همچنین نسبت به برخورد صورت‌گرفته با تجمع‌کنندگان مقابل ساختمان شهرداری تهران واکنش نشان دادند اما نکته تأسف‌بار در ارتباط با واکنش اعضای شورای شهر تهران به کلیپ سگ‌آزاری اینست که آیا اعضای شورای شهر تهران که این طور بابت کشته شدن چند سگ ولگرد، دست به قلم می‌شوند و فریاد “وا حقوق حیوانات” سر می‌دهند، بابت صدها مورد پایمال شدن حقوق شهروندان تهرانی در موضوعات رنگارنگ شهر تهران نیز این‌گونه خود را به تقلا می‌اندازند؟!
در طول سال اتفاقات تلخ و دردناکی برای شهروندان تهرانی در حوزه مدیریت شهری تهران روی می‌دهد که مستقیم یا غیرمستقم به حوزه عملکردی اعضای محترم شورای شهر تهران و مسئولان شهرداری تهران بازمی‌گردد که متأسفانه در بسیاری از این موارد، شاهد سکوت عجیب این حضرات هستیم!
شهروندان تهرانی تا به امروز شاهد سکوت و عدم‌ پیگیری مسائل و پرونده‌های بزرگی مانند خودسوزی، خودکشی در مترو، طلب پیمانکاران و… بوده‌اند! به‌طور نمونه در دوره افشانی شهردار سابق تهران، شهروندی مقابل ساختمان شهرداری تهران به‌دلیل پایمال شدن حقوقش از سوی مدیریت فعلی شهری تهران، اقدام به خودسوزی کرد اما آن زمان خبری از توئیت‌های رنگارنگ اعضای شورای شهر تهران نشد!!
اعضای محترم شورای شهر تهران و مسئولان شهرداری تهران بهتر است امروز به این سؤال پاسخ روشن دهند که؛ چرا زمانی که آن شهروند مقابل ساختمان شهرداری خودسوزی کرد و جان خود را از دست داد، واکنشی از خود نشان ندادند اما امروز برای کشته شدن درست یا نادرست چند سگ ولگرد، گریبان خود را چاک داده‌‌اند؟!!

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false