توئیت دختر «صدام» در مورد وزیر نفت ایران! - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
توئیت دختر «صدام» در مورد وزیر نفت ایران!

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر دختر دیکتاتور پیشین عراق مدعی شده است که پدرش دستور داده بود که با شهید تندگویان در اسارت رفتار مناسب شود و از تحت فشار گذاشتن و بازجویی های مکرر نیروهای امنیتی عراق با او جلوگیری کرده است.

این دستنوشته مربوط به تاریخ 24 دسامبر 82 است (3 دیماه 61) است که در آن صدام دستور داده است:
«با وزیر نفت ایرانی اسیر شده، رفتار خوبی شده و تمامی نیازهایش از جمله تماس با خانواده اش فراهم شود و هرگز نباید به طور مستمر از او بازجویی کرد…باید همه اینها متوقف شوند و هر ماه یک گزارش در این خصوص برای من ارسال شود.»
رغد با انتشار اصل دستنوشته، کوشیده است که چهره جنایتکار دیکتاتور پیشین عراق را بیگناه جلوه دهد در حالی که در خاطرات مربوط به سال 69  آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» آمده است که «عراقی ها از طریق صلیب سرخ جهانی در سال 68 به او اطلاع دادند که شهید تندگویان در حین اسارت فوت کرده است.»
دستنوشته صدام متعلق به آغاز اسارت شهید تندگویان است اما رغد درباره شکنجه هایی که شهید وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران بعد از این تاریخ با آن در زندان عراق مواجه شد، توضیحی نداده است و انتظار نمی رود که او درباره این جنایت و همچنین جنایت های رژیم بعث در حق ملت ایران، عراق و کویت توضیح دهد.
رغد به عنوان یکی از چهره های باقی مانده از حزب منحله بعث در حال حاضر در اردن به سر می برد و دولت عراق تاکنون بارها از «امان» خواسته است که او را به اتهام حمایت و مدیریت گروه های تروریستی در عراق تحویل دهد اما دولت اردن تاکنون به بهانه های مختلف از این کار خودداری کرده است.
شهید تندگویان از معدود شهدای جنگ تحمیلی است که بر روی سنگ قبر او تاریخ شهادت حک نشده است زیرا پیکر مطهر این شهید در جریان تبادل اسرا بین دو کشور در سال 70 تحویل جمهوری اسلامی ایران شد و هنوز به درستی تاریخ دقیق شهادت این شهید مشخص نیست.
شهید محمد جواد تندگویان دومین وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در 24 خرداد 1329 در منطقه «خانی آباد» تهران به دنیا آمد . او فارغ التحصیل مهندسی نفت از دانشکده نفت آبادان و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی از مرکز مطالعات مدیریتی ایران است.
او در آبان ماه 59 در حالی که یک ماه از وزارتش می گذشت برای بازدید از پالایشگاه آبادان عازم جنوب کشور شد ولی در جاده ماهشهر به آبادان به اسارت نیروهای عراقی در آمد و بعد از 11 سال اسارت، در سال 70 در جریان تبادل اسراء پیکر مطهر این شهید که بر اثر شکنجه شهید شده بود، تحویل ایران شد و در تاریخ 25 آذر 70 در خاک میهن به خاک سپرده شد.
دختر دیکتاتور پیشین حاکم بر عراق با گشودن پرونده شهید تندگویان، بار دیگر جنایت های این رژیم و صدها هزار قربانی این جنگ بی حاصل هشت ساله را که خسارات مادی بزرگی برای دو کشور و منطقه به دنبال داشت، در اذهان زنده کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false