مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد

استفاده از مضیف بومی در منطقه آزاد اروند مورد توجه قرار می گیرد

   شناسه خبر:00939
استفاده از مضیف بومی در منطقه آزاد اروند مورد توجه قرار می گیرد فرهنگ
آبادان - مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: استفاده از مضیف های بومی در منطقه آزاد اروند به منظور توسعه بحث گردشگری مورد توجه قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، علیرضا رحیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست علمی و گردشگری استاندارد سازی مضیف بومی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گردشگری یکی از هسته های توسعه مناطق آزاد در سند راهبردی است، افزود: تمامی ۱۱ منطقه آزاد موجود در کشور دارای هسته توسعه هستند که گردشگری یکی از آنها است و برای هر منطقه مزیتهای موجود در آن احصاء شده و پروژه های بارزی نیز برای هر کدام به طور مجزا تعریف شده است.

وی با اشاره به دوره حداکثر ۵ ساله برای انجام پروژه ها گردشگری تعریف شده، اظهارکرد: هر یک از مناطق نسبت به بازارهای پیرامونی شان به طور مثال آنهایی که در شمال کشورند با حوزه های قفقاز، ترکیه و کشورهای حاشیه خزر و غیره و آنهایی که در مناطق جنوبی هستند همچون چابهار با کشورهایی همچون پاکستان و عمان و غیره در ارتباط هستند به همین دلیل هر یک از مناطق به اقتضای اقلیم و شرایط منطقه ای خود اهدافشان تبیین شده و پروژه هایی نیز برای ۵ سال آینده برایشان تعریف شده است.

رحیمی تصریح کرد: هر کدام از مناطق آزاد ویژگیهای خود را دارد به طور مثال در ارس کلیسای سن استفانوس را داریم که پایگاه جهانی دارد، چابهار دارای سواحل و دریایی با ویژگیهای خاص خود است و برای منطقه آزاد اروند نیز بهره مندی از بازار عراق متصور است و هر کدام بنا بر خصلت و موقعیت جغرافیایشان متفاوت هستند.

لزوم استفاده بیشتر از درون مایه های منطقه ای

مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: منطقه آزاد اروند باید نسبت به سایر بخشهای کشور و یا سایر مناطق آزاد بیشتر از پتانسیل ها و درون مایه هایی که در درون منطقه دارد، استفاده کند و این بدان معناست که منطقه آزاد اروند داشته های بسیار فراوان دارد و اگر این داشته ها را به کار گیرد، هم برای سالهای متمادی آینده پروژه و برنامه دارد و هم از لحاظ اقتصادی می تواند برای منطقه سود آور باشد.

رحیمی افزود: در طرح های جامعی که در حال تهیه و تدوین برای مناطق آزاد از جمله اروند هستیم با یک آینده نگری ۱۰ تا ۱۵ ساله در بحث گردشگری نیز کار می کنیم.

وی با بیان اینکه در خصوص منطقه آزاد اروند تاکید ما بر استفاده از مزیتهای منطقه ای است، اظهار کرد: این بدان معناست که پروژه هایی دنبال خواهد شد که بتواند در حوزه گردشگری منافع اقتصادی و اجتماعی منطقه را تامین کند که عمده این مزیت ها در پهناهای آبی است.

رحیمی تصریح کرد: در استفاده از گردشگری صنعتی به لحاظ وجود صنایع نفت و بحث بازار عراق این چند مزیت اصلی در منطقه آزاد اروند در حال پیگیری است که در تعاقب آن استراتژیها، اهداف و پروژه های مربوطه نیز تعریف می شود که یکی از آنها که امروز شاهد آن هستیم موضوع استفاده از مضیف های بومی منطقه است که در واقع در به روز رسانی آن هستیم تا از این پتانسیل و درون مایه های فرهنگی اجتماعی منطقه بتوانیم بهره برداری کرده و آن را در مدار گردشگری منطقه وارد کنیم.

مهر

 

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف