رئیس دانشگاه خوارزمی عنوان کرد

وزیر علوم الحاق دانشگاه خوارزمی به استان البرز را تکذیب کرد

   شناسه خبر:00746
وزیر علوم الحاق دانشگاه خوارزمی به استان البرز را تکذیب کرد جامعه , سایر حوزه های اجتماعی
رئیس دانشگاه خوارزمی در رابطه با تجمع دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به الحاق دانشگاه خوارزمی به استان البرز گفت: وزیر علوم الحاق دانشگاه خوارزمی به استان البرز را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه؛ سبحان‌اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی در نشست خبری بعدازظهر امروز در رابطه با تجمع دانشجویان دانشگاه خوارزمی در اعتراض به الحاق این دانشگاه به استان البرز و تفکیک دو پردیس تهران و کرج این دانشگاه گفت: به دنبال مصاحبه یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با مرکزیت بخشیدن به پردیس کرج دانشگاه خوارزمی این مسائل اتفاق افتاد که هم برای دانشجویان و هم برای اعضای هیأت علمی و مدیریت دانشگاه غیرمترقبه و غیرعلمی بود.

وی با بیان اینکه محیط دانشگاه یک محیط علمی و آکادمیک است، عنوان کرد: دانشجویان و اعضای هیأت علمی هرگز قبول نمی‌کنند که سرنوشت دانشگاه را به دست سیاسی‌کاری‌ها و سیاسی‌بازی‌ها برای به دست آوردن چند رأی برای حضور در مجلس بدهند.

وی افزود: این مسائل برای دانشگاهیان غیر قابل قبول است و با استقلال دانشگاه همخوانی ندارد، محیط علمی و آکادمیک با محیط سیاسی فرق می‌کند و مدیریت دانشگاه اقتضا می‌کند که تصمیمات بر مبنای علم، منطق، استدلال و کار کارشناسی باشد.

*وزیر علوم الحاق دانشگاه به استان البرز را تکذیب کرد

سبحان‌اللهی با بیان اینکه اعتراض حق دانشجویان و اعضای هیأت علمی است، گفت: ما جریان را دنبال کردیم و با وزیر علوم جلسه داشتیم که وزیر علوم این مسئله را تکذیب کرده است و اعلام کرده که ما قراری با نمایندگان برای این مسئله نداشته‌ایم.

وی افزود: مرکزیت دانشگاه خوارزمی در تهران است و پردیس کرج فقط شعبه‌ای از دانشگاه خوارزمی محسوب می شود.

رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: در گذشته کرج در استان تهران بود و برخی مراکز علمی و پژوهشی به دلیل کمبود فضا زمین‌هایی را در کرج خریداری کردند و دانشگاه خوارزمی نیز در کرج پردیس دارد ولی دانشگاه با ساختمان دانشگاه نمی‌شود بلکه دانشگاه با اعضای هیأت علمی دانشگاه است و همانطور که تمام دانشگاه‌ها در دنیا در چند جا شعبه دارند. بنابراین اینکه دانشگاه خوارزمی در کرج هم ساختمان دارد دلیل نمی‌شود که این دانشگاه به کرج منتقل شود.

وی عنوان کرد: دانشگاه خوارزمی به هیچ وجه زیر بار این تصمیم نمی ‌رود و وزیر علوم نیز در تماس تلفنی که با وی داشتند صراحتا اعلام کرد که هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده و نخواهد افتاد.

*زمین دانشگاه علامه غصبی است

یکی از دانشجویان تجمع کننده با حضور در دفتر ریاست دانشگاه گفته بود که شما زمین‌های دهکده المپیک که متعلق به دانشگاه خوارزمی بود را به دانشگاه علامه دادید و ممکن است همین اتفاق نیز در جریان امروز بیفتد که سبحان‌اللهی در این زمینه گفت: این مسئله از نگرانی‌های اعضای هیأت علمی ما هم هست و در رابطه با زمین‌های دهکده المپیک باید بگویم که واقعا در حق دانشگاه خوارزمی اجحاف شد.

رئیس دانشگاه خوارزمی ادامه داد: به حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه که از دوستانم هست نیز گفته‌ام که زمین دانشگاه علامه غصبی است و نماز شما در آنجا مشکل دارد.

*قول رئیس دانشگاه خوارزمی برای قرار گرفتن در ردیف دانشگاه های برتر

سبحان‌اللهی با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای پیشرفت در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها گفت: ما می‌خواهیم عظمت دانشگاه خوارزمی احیا شود و برای این منظور برنامه راهبردی تعیین کردیم.

وی افزود: ما گفتیم که 10 سال دیگر جزء دانشگاه‌های برتر کشور قرار می‌گیریم ولی من قول می‌دهم که سال آینده در ردیف دانشگاه های برتر باشیم.

سبحان‌اللهی گفت: از نظر میزان اچ ایندکس میانگین اچ ایندکس دانشگاه خوارزمی از دانشگاه تهران بالاتر است، همچنین کارگروه ارتباط با صنعت و مرکز پژوهشی نفت را نیز راه‌اندازی کرده‌ایم.

*اعتراض دانشگاه خوارزمی به نحوه سطح‌بندی دانشگاه‌ها

سبحان‌اللهی عنوان کرد: در سطح‌بندی دانشگاه‌ها، دانشگاه خوارزمی جزء دانشگاه‌های سطح دو ارزیابی شده که ما به این مسئله معترض بودیم.

وی ادامه داد: البته این سطح بندی مرحله اول سطح‌بندی است و ادامه می‌یابد.

وی در رابطه با الحاق دانشگاه خوارزمی به استان البرز گفت:‌باید شورای گسترش وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیأت امنای دانشگاه چنین مسئله‌ای را بپذیرد و جای دیگری نمی‌تواند در این زمینه تصمیم‌گیری کند که ما چنین مسئله‌ای را اصلا قبول نمی‌‌کنیم.

فارس

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف