اظهار نظر رئیس سازمان سینمایی درباره وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی

   شناسه خبر:00744
 اظهار نظر رئیس سازمان سینمایی درباره وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ , سینما و تاتر
حجت الله ایوبی درباره استعفای علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی در صفحه اجتماعی خود منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه؛ حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی درباره تعبیر برخی از افراد راجع به استعفای وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه اجتماعی خود پیامی منتشر کرد که در ادامه آن را مشاهده می‌کنید:

«باسمه تعالی
عالمی را یک سخن ویران کند
روبهان مرده را شیران کند
گویی دیگر رسم شده که پس از جابجایی یک مدیر به هر بهانه‌ای باید پچ پچه‌ها آغاز شود. بدگمانی، بدگویی و اتهام و افترا گویی قبح گذشته را از دست داده. و چه مصیبتی بالا‌تر از این. هیچ دلیلی ندارد که وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی از این قاعده بد استثناء شود. در شرائطی که اهالی فرهنگ و هنر روزگار تازه‌ای از ادب و احترام و رونق را می‌آزمودند، تلاطم و حرف و حدیث و سنت ناپسند پشت سرگویی آغاز شد. در این جهانِ جهانی شده که فرصتی بی‌مانند برای ارتباطات پدید آمده برخی اما ویروس گونه به جانِ آبروی مردم افتاده‌اند. می‌تازند، محکوم می‌کنند و شنیده‌ها و نشنیده‌ها را وسیله‌ای برای عقده گشایی‌ها خود قرار می‌دهند. خبرهایی که ازناکجاآباد‌ها می‌آید و در فضاهای مجازی و غیرمجازی آنقدردست به دست می‌شود تا بی‌اصالتی‌اش در لابلای این همه غوغا گم شود. در این بین از ناکجایی خبری بر حمایت وزیر محترم پیشین از کارگردانی که او را به وقار و احترام می‌شناسند منتشر و حمایت طبیعی وزیر از اهالی هنر را در کارگاه ذهن و جان بدگمان خود به گونه‌ای دیگر تفسیر و زبان به به‌تان و ناسزا گشوده‌اند. دستور وزیر برای حمایت از هنرمند ان در چارچوب ضوابط امری پیوسته و دائمی است در وزارت فرهنگ. رسیدگی به امور کسانی که در لابلای بوروکراسی پیچیده و هزار توی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله سازمان سینمایی گرفتار می‌شوند همواره بوده، هست و خواهد بود.
آن‌ها که بی‌مهابا تیر از کمان سخن می‌کشند بخوانند یک بار دیگر این سخن مولانای بزرگ را که:
نکته‌ای کان جست ناگه از زبان
همچو تیری‌دان که آن جست از کمان
چون گذشت از سر جهانی را گرفت
گرجهان ویران کند نبود شگفت
و بدانند که این طوفان‌ها فروخواهد نشست. غبار‌ها خواهد رفت و حقایق می‌ماند. فرهنگ و دین و سنتهای ما نکوهش می‌کند این بی‌اخلاقی‌ها را به هر نامی که باشد. بدگمانی، اتهام و پشت سرگویی به هر نامی و به هر شیوه‌ای محکوم است و ناپسند. و تلاش‌های علی جنتی و دیگر خادمان سربلندی کشور در جای خود محفوظ است و ماندگار»

تسنیم

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف