دکتر حریرچی عنوان کرد

تجمیع بیمه‌ها به بیمارستان‌های ملکی کارگران نظری ندارد

   شناسه خبر:00610
 تجمیع بیمه‌ها به بیمارستان‌های ملکی کارگران نظری ندارد سیاست , دولت
قائم مقام وزیر بهداشت گفت: در بحث تجمیع بیمه ها، هیچ وقت در هیچ برهه‌ای موضوع بیمارستان های ملکی تامین اجتماعی مطرح نبوده و ما فقط خواستار اختصاص سهم درمان بیمه شدگان به درمان آنها هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه؛ دکتر ایرج حریرچی در برنامه ای که با دکتر همتی ، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی حضور یافته بود گفت: مسئولان تامین اجتماعی در مصاحبه های اخیر خود مدام بر حق کارگران در بیمارستان های ملکی این سازمان اشاره می کنند، در حالی که اصلا هیچ گاه در این باره از طرف دولت، مجلس و وزارت بهداشت  سخنی به میان نیامده است.

 

وی از معاون درمان سازمان تامین اجتماعی که روی موضوع مالک بودن کارگران در بیمارستان های ملکی سازمان تاکید  می کرد، گله کرد و گفت: این کار درست نیست، و خطاب به همتی پرسید آیا تاکنون کسی در این باره سخنی گفته است؟

 

معاون کل وزارت بهداشت افزود:  آنچه ما در پی آن هستیم این  است که نه بیست و هفتم سهم درمان بیمه شدگان در صندوقی تجمیع شود، و فقط خرج درمان آنها شود و کسی در باره بیمارستانهای ملکی تامین اجتماعی حرفی نزده است. در حالی که حجم  زیادی  از مخالفتهایی که در مصاحبه ها و مخالفت ها با تجمیع بیمه ها می شود بر بیمارستان های ملکی اشاره دارد و این خلاف واقع و تحریک کارگران است.

حریرچی تاکید کرد: انجام مصاحبه مطبوعاتی در روز جمعه قبل از برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق جای تامل دارد و یا حضور ۱۷ نفر از مسئولان سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه در جلسه کمیسیون تلفیق به چه منظور صورت  می گیرد؟ ما  می خواهیم قانون اجرا شود و قطعا نمایندگان طرحی را تصویب می کنند که به نفع سلامت مردم باشد.

وی تهدید نمایندگان مجلس به تجمع کارگران را غیرکارشناسانه دانست و افزود: این بحث ها کمکی به سلامت مردم نمی کند.

دکتر همتی نیز از افزایش هزینه های سازمان های بیمه گر پس از طرح تحول سلامت و اصلاح تعرفه ها انتقاد کرد و گفت: بیشترین همراهی را با  اجرای طرح داشته ایم اما این طرح سازمان های بیمه گر  را در مرز ورشکستگی  قرار داده است.

دکتر حریرچی در پاسخ به این انتقاد گفت: قبل از اجرای طرح مردم  هزینه های خود را از جیب می پرداختند و افزایش  تعرفه ها هم مصوب شورای عالی بیمه است که وزارت بهداشت فقط در آن یک رای دارد و ۴ رای آن را خود سازمانهای بیمه گر در اختیار دارند. بنابراین خوب نیست ما قانونی را در شورای عالی بیمه تصویب میکنیم و بعد آن را زیر پا می‌گذاریم.

 

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف