ستاد حامی «روحانی» خواستار کاندیداتوری «شمخانی» در انتخابات ۹۶ شد

   شناسه خبر:00535
 ستاد حامی «روحانی» خواستار کاندیداتوری «شمخانی» در انتخابات ۹۶ شد سیاست , احزاب و تشکل ها
ستاد مشترک انتخاباتى اقوام ایرانى که در سال ۹۲ از حجت الاسلام روحانی حمایت کرده بود، خواستار کاندیداتوری علی شمخانی در انتخابات ۹۶ شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی جامعه؛ محمد محمدرضایی رئیس ستاد مشترک انتخاباتى اقوام ایرانى عصر امروز(4 آبان) به اعلام مواضع انتخاباتی ستاد متبوعش پرداخت.

 

محمدرضایی درباره برنامه‌های انتخاباتی ستاد متبوعش، اظهار کرد: عدول آقاى روحانى از وعده‌هاى رنگارنگش به اقوام ایرانى و اهل سنت کشور و عملکردهاى  غیر قابل دفاع وزارت کشور و زیرمجموعه هایش در بسیارى از مناطق کشور و افزایش نرخ نارضایتى از دولت تدبیر و کاهش محبوبیت شخص آقاى روحانى به‌لحاظ عدم صداقتشان در برخورد با ملت و حتى دولت مردان منصوب به خودشان، باعث ریزش  شدید آراى ایشان شده است.

 

وی افزود: اقشار آسیب‌پذیر و روستاییان هوادار آقاى احمدى نژاد با کناره‌گیری وی از انتخابات بشدت ناراحت هستند و  آقاى روحانى از واکنش منفى هوادران احمدى نژاد  مصون نیست.

رئیس ستاد مشترک انتخاباتى اقوام ایرانى با بیان اینکه ستاد متبوعش به این نتیجه رسیده است که براى انتخابات بعدى ریاست جمهورى گزینه شایسته، صادق و جامع‌الشرایطى را جایگزین آقاى روحانى معرفى کند، خاطرنشان کرد: در جمع بندى به این نتیجه رسیده‌ایم دریادار «علی شمخانى» بین دو جناح سیاسى کشور مقبولیت و محبوبیت دارد و همچنین مورد وثوق مقام معظم رهبرى هستند. سوابق رزمندگى و فرماندهى عالیشان در دوران دفاع مقدس و وجهه فرهنگى و از همه مهمتر اعتدال در عین اقتدارشان در برخورد با مسایل جارى مورد توجه ما است.

محمدرضایی با بیان اینکه شمخانی از معدود شخصیتهاى جمهورى اسلامى است که برخاسته از منطقه عرب زبان ایران است، گفت: با توجه به تقابل برخى حکام عرب منطقه با ایران در شرایط فعلى و مقبولیت شمخانی در بین اقوام ایرانى، مى‌توان در انتخابات بعدى به عنوان چهره‌اى ملى روى ایشان حساب کرد لذا برنامه داریم در اولین فرصت در هماهنگى  با  دیگر صاحبنظران و فعالان سیاسى، اجتماعى و فرهنگى از ایشان براى حضور در انتخابات دعوت بعمل آوریم.

وی در پایان اظهار کرد: حضور جناب شمخانى در عرصه انتخابات و مدیریت اجرایى کشور از همه جهات متضمن منافع ملى ما در عرصه هاى بین‌المللى و به‌ویژه جهان عرب بوده و در داخل کشور نیز به هم‌گرایى ملى همه اقوام ایرانى حول محور پرچم جمهورى اسلامى می‌انجامد.

محمد محمدرضایی درباره فعالیت و پیشینه این ستاد اظهار کرد: ستاد مشترک انتخاباتی اقوام ایرانى در سال ١٣٨٤ با هدف تقویت بنیانهاى انسجام ملى و اتحاد اقوام ایرانى در چهارچوب قانون اساسى در جهت افزایش مشارکت ملت در عرصه انتخاباتهاى ملى و محلى اعلام موجودیت کرد.

وی افزود: این ستاد در طول دوران فعالیت خود در انتخاباتهاى گوناگون ریاست جمهورى، مجلس شوراى اسلامى، خبرگان رهبرى و شوراهاى اسلامى در حوزه هاى انتخابیه مناطق مختلف از کاندیداهایى حمایت کرده است. در غیر ایام انتخابات این ستاد فعالیتى ندارد و اعضاى این ستاد در حوزه‌هاى مختلف غالباً متغیر و متشکل از هوداران کاندیداهاى تحت حمایت خواهد بود. این ستاد در حمایت و معرفى گزینه‌هاى خود دیدگاهى فراجناحى دارد.

بر اساس این گزارش «ستاد مشترک انتخاباتی اقوام ایرانی» در سال 92 از حجت‌الاسلام حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کرده بود.

تسنیم

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف