«بی بی سی» گزارش داد؛

ترکیه کودکان سوری را وادار به بیگاری برای انگلیسی ها می کند

   شناسه خبر:00501
ترکیه کودکان سوری را وادار به بیگاری برای انگلیسی ها می کند جهان
گزارش بیگاری کشیدن از کودکان آواره سوری در ترکیه در حالی منتشر می شود که شرکت های انگلیسی متهم به مشارکت در این امر از پذیرش بار اتهام طفره می روند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه؛ «بی بی سی» در گزارشی که به طور پنهانی تهیه شده است از اقدام ترکیه در واداشتن کودکان سوری پناهجو به کار در کارگاه های دوزندگی خبر داد که آماده کردن سفارش برخی از برندهای پوشاک انگلستان را بر عهده دارند.

ظاهرا در نتیجه این تحقیق مشخص شده که برخی برندهای شناخته شده، کارگاه های تولیدی خود در ترکیه را با اتکا به نیروی کار کودکان جنگ زده سوری اداره می کنند. دستمزد ساعتی این کودکان کمی بیشتر از یک پوند انگلستان و بسیار پایین تر از  سقف حقوق ساعتی تعیین شده از سوی ترکیه است.

البته همه برند های مورد اتهام مدعی نظارت دقیق بر زنجیره های تولیدی خود شده اند و می گویند بیگاری کشیدن از کودکان سوری را تحمل نخواهند کرد- ادعایی که به طور ضمنی انگشت اتهام را به سمت دولت آنکارا نشانه می رود.

ترکیه، سابقه درخشانی در تولید پوشاک برای کشورهای اروپایی دارد و به همان اندازه رقابت در بازارهای آن دشوار است. این امر به خودی خود نگرانی از بابت نادیده گرفتن حق مهاجران اغلب غیر قانونی سوری را افزایش می دهد.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف