صدها فیش بالای 20 میلیون در وزارت بهداشت

   شناسه خبر:0050
صدها فیش بالای 20 میلیون در وزارت بهداشت جامعه , جامعه , سلامت
دبیرکل خانه پرستار با اشاره به اینکه تعداد زیادی وزارت بهداشت دریافتی بالای 20 میلیون تومان دارند گفت: به نظر می‌رسد دیوان محاسبات در این زمینه ملاحظاتی را رعایت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر؛ محمد شریفی مقدم در ارتباط با گزارش دیوان محاسبات و ارائه آن به مجلس اظهار داشت: پس از چند ماه کشمکش درباره پرداخت‌های غیرمتعارف دیوان محاسبات روز گذشته در صحن علنی مجلس گزارشی را ارائه داد.

وی افزود: برداشت عموم از این گزارش این بوده که حدود 397 نفر به صورت ماهانه بیش از 20 میلیون تومان دریافتی داشتند.

دبیرکل خانه پرستار ادامه داد: حال این سول مطرح است که صرفا این دریافتی‌های فقط برای مدیران بررسی شده یا افرادی همچون اعضای هیات علمی در این گروه قرار دارند.

شریفی مقدم با تاکید بر اینکه اگر ملاک بررسی همه پرداخت‌ها اعم از کارانه، حق هیات امنا، حق هیات علمی و ... باشد بالای هزار نفر در وزارت بهداشت بیشتر از 20 میلیون تومان دریافتی غیرمتعارف دارند گفت: معوقه چند هزار میلیارد تومانی پزشکان نیز مبین این موضوع بوده که تنها 397 نفر دریافتی بیش از 20میلیون تومان ندارند.

وی تصریح کرد: اگر مبنای این گزارش صرفا گزارش مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی باشد باید راستی‌آزمایی شود و مراجع نظارتی آمارهای درست را بررسی کنند.

دبیرکل خانه پرستار گفت: به نظرم اگر موضوع دریافتی‌های غیرمتعارف به خوبی بررسی شود 397 نفری که دریافتی غیرمتعارف دارند شاید فقط در یک دانشگاه باشند این در حالی است که بیش از 35 دانشگاه علوم پزشکی داریم و تعداد افرادی که دریافتی غیرمتعارف دارند بسیار زیاد است.

شریفی مقدم تاکید کرد: برای شفافیت پرداخت‌ها در وزارت بهداشت تحقیق و تفحص از هزینه‌کرد بودجه تخصیص یافته به طرح تحول سلامت ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه افرادی که دریافتی‌های غیرمتعارف دارند در وزارت بهداشت بسیار بیشتر است، گفت: گزارش دیوان محاسبات مبین این مساله بوده که یا مسئولان دانشگاه‌ها رقم‌های واقعی را برای دریافتی‌شان اعلام نکرده‌اند و یا دیوان محاسبات ملاحظاتی را رعایت کرده است.

منبع: فارس

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف