×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸  
false
true
۴۵۰ هزار خانه خالی در تهران| شورای برنامه ریزی برنامه دارد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر”نعمت اله ترکی”  اظهار کرد: اداره کل استاندارد در استانداردسازی عملکرد ارزشمندی داشته است که یکی از آن ها استاندارد سازی تولیدات محصولات کشاورزی (زنجیره تولید از مزرعه تا مصرف) است.

وی افزود: با توجه به اینکه ۶ میلیون تن محصولات کشاورزی (سبزی، صیفی جات و مواد غذایی) در استان تهران تولید می شود برخی واحدهای تولیدی استانداردهای این بخش را رعایت نکردند، از جمله در بخش واحد تولیدی مواد غذایی و کشاورزی، ارزیابی های انجام شده نشان می دهد، سموم در این بخش مصرفی زیاد است که مقرر شد این موضوع در شورای سلامت بررسی شود.

ترکی اضافه کرد: واحدهای نظارتی در قوه قضاییه و دادگستری استان تهران هم موضوع سلامت مواد غذایی را پیگیری می کنند تا برای واحدهای فاقد نظارت پیگیری های کافی انجام شود.قرار شد برنامه ای تنظیم کنیم که دستگاه های امر تولید در راستای برنامه ششم توسعه، کاهش سموم در مواد غذایی را دستورکار قرار دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به استانداردسازی واحدهای فعال در کاهش مصرف انرژی تصریح کرد: این نظارت از منازل خانگی در استان تهران آغاز شده است و براساس گزارش های اعلام شده حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف انرژی در منازل مورد بازبینی قرار گرفته و استانداردسازی شده است و این طرح تا پایان سال ۹۸ در کل استان تهران سراسری خواهد شد.

وی ادامه داد: برای استانداردسازی قطعات خودرو مقرر شده است اداره کل استاندارد با مجموعه قطعه سازان استان تفاهم نامه ای داشته باشد تا قطعات تولیدی با تاییدیه استاندارد وارد بازار شود .در این بخش استانداردسازی پله های برقی و آسانسورهای مراکز درون شهری نیز در دستور کار است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره موضوع هتلینگ اماکن گردشگری در استان تهران و اسکان و استقرار مسافران گفت: این صنعت در استان تهران آغاز شده است و با هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false