پزشکی قانونی از تشکیل بانک اطلاعات هویت مشاغل پرخطر خبرداد

   شناسه خبر:003820
پزشکی قانونی از تشکیل بانک اطلاعات هویت مشاغل پرخطر خبرداد جامعه , قضایی و حقوقی
سازمان پزشکی قانونی در نظر دارد با راه اندازی و شروع به کار بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران، به تهیه فایل ژنتیکی کارکنان مشاغل پرخطر اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: سازمان پزشکی قانونی در نظر دارد با راه اندازی و شروع به کار بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران، به تهیه فایل ژنتیکی کارکنان مشاغل پرخطر اقدام کند.

دکتر شجاعی افزود: در بانک ژنتیک اطلاعات دو گروه مجرمان سابقه دار و مشاغل پرخطر ثبت و نگهداری می شود. برای تهیه فایل ژنتیکی مجرمان سابقه دار مصوبه های لازم دریافت و در حال حاضر حدود 10 هزار پروفایل ژنتیکی تهیه و در بانک ذخیره شده است که این فعالیت منجر به کشف سریع جرایم و در نهایت پیشگیری از وقوع جرم خواهد شد.

شجاعی در مورد مشاغل پرخطر، گفت: سازمان پزشکی قانونی آمادگی دارد با توجه به آمار بالای بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه در کشور، با تعامل و همکاری سازمان های ذینفع، اقدام به اخذ نمونه از افراد شاغل در مشاغل پرخطر کرده تا در صورت وقوع هر نوع حادثه، مشابه حادثه پلاسکو، سقوط هواپیما و ... در اسرع وقت نسبت به تعیین هویت جانباختگان اقدام کند.

شجاعی از تهیه 50 هزار پروفایل ژنتیکی در سال آینده از این قشر افراد خبر داد و اعلام کرد توافقنامه هایی با شهرداری در این خصوص امضا کرده است.

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : مرضیه سادات باقری مرضیه سادات باقری

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف