باند پول شویی بین المللی در تهران دستگیر شد

   شناسه خبر:003770
باند پول شویی بین المللی در تهران دستگیر شد انتظامی و حوادث , اقتصاد , بانک
یک باند بین المللی در ایران با افتتاح حساب بانکی اقدام به پولشویی کرده است.

 پایگاه خبری جامعه خبر، فردی با مراجعه به پلیس فتا اعلام کرد که مبلغی بدون اطلاع وی از حسابش برداشته شده که در بررسی های تخصصی مشخص شد وجه برداشته شده ابتدا به حساب متهم واریز و وی نسبت به خرید ارز با هویت خود اقدام کرده است.

چند پرونده دیگر مشابه با این پرونده رخ داده که حساسیت ماموران پلیس فتا را دوچندان کرد.

پلیس فتا توانست با بررسی های پلیسی، آدرس و محل اختفای متهمان را شناسایی و سرنخی از ارتباط پرونده های مشابه با پرونده اصلی پیدا کردند.

وقتی که اتهام پولشویی اعضای باند آشکار شد. پلیس با دریافت دستور و نیابت قضایی متهم ردیف اول را در مخفی گاهش به دام انداخت.

 طبق اظهارات اعلام شده پلیس فتا متهم به پلیس آگاهی در اعترافاتش گفته است: در کمپ پناهندگان یونان با ایرانی هایی دوست و آشنا شدم و بعد که آنها اقامت گرفته و ساکن یونان شده اند ابتدا به عنوان مطالبه بدهی شان از ایران درخواست همکاری کرده ولی بعد از مدتی متوجه شدم که آنها اقدام به برداشت وجه از حساب مردم می کنند و بعد از گرفتن این پول ها، پول های دریافت شده را به حساب ما واریز می کنند. من هم درصدی از این پول ها را به عنوان دستمزد برداشته و مابقی را به صورت ارز به یونان می فرستادم.

متهم اصلی در ابتدا خودش با افتتاح حساب نزد تعدادی از بانک ها با هویت واقعی خویش نسبت به پولشویی اقدام می کرد و با مسدود شدن حساب های بانکی برای پولشویی مجبور به هماهنگی با نفرات دیگر شده و خودش به عنوان سراکیپ تیم فعالیت داشت و با استفاده از شبکه های اجتماعی با دیگر متهمان مستقر در خارج از کشور ارتباط برقرار می کرد

عدم استفاده مشتریان از رمز یکبار مصرف در ورود به بانکداری مجازی بهترین راه برای کلاهبرداری سایبری است چرا که متهمان اصلی در خارج از کشور نسبت به مدیریت سرقت از حساب های بانکی ایرانیان می کنند.


اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف