دولت آمریکا در مقابل دادگستری این کشور

۲۰۰۰ کودک مهاجرنزد والدین بازگرددند/ نمیتوانیم والدین را پیدا کنیم

   شناسه خبر:0036614
۲۰۰۰ کودک مهاجرنزد والدین بازگرددند/ نمیتوانیم والدین را پیدا کنیم جهان
دادگستری ایالات متحده آمریکا ۱۴ روز پیش ضرب‌الاجلی صادر کرد و روز سه‌شنبه دهم ژوییه را آخرین مهلت دولت برای ملحق کردن کودکان و والدین جدا شده اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، براساس آنچه که در رسانه های ایالات متحده منتشر شددادگستری این کشور ضرب الاجل بازگرداندن ۲۰۰۰ کودک جداشده از والدین خود را به دولت ترامپ اعلام کرده است اما دولت می گوید از آنجا که والدین ۲۷ کودک مهاجر به طور غیرقانونی از مرز آمریکا عبور کردند و در بازداشت هستند، هنوز به وضعیت آنها رسیدگی نشده است.

این گزارش حاکی از آن است که والدین ۸ کودک دیگر سابقه کیفری سنگینی دارند که شامل قاچاق مواد مخدر، قتل، سرقت، و قاچاق انسان می‌شود.

دو کودک به دلیل نگرانی از اینکه مورد آزار قرار بگیرند به پدر و مادرشان تحویل داده نشده‌اند.

۵ کودک نیز از کسانی جدا شده‌اند که والدینشان نبوده‌اند.

ولی یک کودک دیگر به دلیل ابتلا به یک بیماری مسری تحت مداواست.

در موردی دیگر دولت نتوانسته پدر و مادر یک کودک را پیدا کند. در حالی که اسناد نشان می‌دهد هم والدین و هم کودک ممکن است شهروند آمریکا باشند.

به گزارش وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی آمریکا حدود ۷۵ کودک از ۱۰۲ نفر از آنها واجد شرایط بازگشت نزد والدین شناخته شده‌اند.

دولت آمریکا می‌گوید ۴ کودک را پیش از این به والدینشان بازگردانده است و انتظار دارد تا پایان ضرب‌الاجل دهم ژوییه ۳۴ کودک دیگر را نیز به والدینشان بازگرداند. با این حال بازگرداندن فوری ۱۲ کودک به پدر و مادرشان غیر ممکن است چرا که آنها پیش از این از آمریکا اخراج شده‌اند.

براساس مدارک دادگاه این کودکان می‌توانند در صورت شناسایی پدر و مادر و در شرایطی که والدین مایل باشند به آنها بپیوندند.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا می‌گوید پذیرفته است که پدر و مادرهای زندانی قادر به پذیرفتن کودکان خود در شرایط فعلی نیستند اما افزوده در بسیاری موارد دولت به وضوح ضرب‌الاجل دادگاه را رعایت نکرده است.

این نهاد افزوده است: دولت آمریکا برای تماس با والدینی که بدون کودکان خود از کشور اخراج شده‌اند تلاشی نکرده و دیدار آنها را تسهیل نکرده است.

تمام این کودکان براساس سیاست مهاجرتی "بدون مدارا" در دولت آمریکا بعد از عبور غیرقانونی از مرز جنوبی آمریکا به زور از والدینشان جدا شده بودند.

در پی شکایت اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا - یک نهاد غیردولتی - از دولت این کشور به دلیل نحوه اجرایی کردن سیاست دولت و ناتوانی آن در پیدا کردن والدین کودکان، دادگاه برای دولت ضرب الاجل صادر کرد.

ضرب‌الاجل دادگاه ۱۴ روز پیش صادر شد و روز سه‌شنبه دهم ژوییه را آخرین مهلت دولت برای ملحق کردن کودکان و والدین جدا شده اعلام کرد.

با پایان این مهلت یک قاضی دادگاه فدرال گفته است اگر دولت تمام کودکان جدا شده از والدین را به آنها بازنگرداند جریمه خواهد شد.

قاضی دانا سابراو در سن‌دیه‌گو به وکلای مدافع دولت گفته است ضرب‌الاجل دادگاه برجای خود باقی است و افزوده است تمام ۲۰۰۰ کودک جدا شده باید حداکثر تا ۲۶ ژوییه کنار والدین خود باشند.

براساس سیاست مهاجرتی بدون مدارای دولت آمریکا مهاجرانی که بدون مدارک لازم به آمریکا می‌آیند اگر بازداشت شوند تا زمان تشکیل دادگاه به زندان می‌روند و چون فرزندان اجازه ندارند با والدینشان در زندان باشند، تا دوره دادرسی از فرزندان جدا می‌شوند.

طبق آمار وزارت امنیت داخلی آمریکا، بین ۱۹ آوریل تا ۳۱ مه حدود ۲۰۰۰ کودک مهاجرانی که همراه والدین شان از مرز آمریکا به طور غیر قانونی وارد شدند را در سراسر آمریکا از والدین جدا کردند تا به پرونده آن ها رسیدگی کنند. این افراد از کشورهایی هستند که برساس قانون مهاجرتی ترامپ اجاره مهاجرت به آمریکا به آنها داده نمی شود. در پی بالاگرفتن اعتراضات در آمریکا و جهان به نحوه جدا شدن اجباری کودکان از خانواده‌هایشان رییس جمهوری آمریکا دستور داد روند جداسازی کودکان متوقف شود.

اخبار روز ایران و جهان را در جامعه خبر بخوانید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : مرضیه سادات باقری مرضیه سادات باقری

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف