مدارس سمپاد هیأت امنایی می شوند

   شناسه خبر:0036577
مدارس سمپاد هیأت امنایی می شوند جامعه , آموزش و دانشگاه
از حذف مدارس سمپاد در متوسطه اول که در نهایت به تغییر نحوه گزینش در آزمون متوسطه اول مدارس سمپاد انجامید و هنوز هم کم و کیف این آزمون در هاله ای از ابهام است تا طرح سمپاد مهارتی هنوز تکلیف این مدارس به طور کامل مشخص نیست.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، طی بخشنامه آموزش و پرورش به استان ها، مدارس سمپاد در مقطع متوسطه دوم هیات امنایی می شود. 

این امر برای آموزش و پرورش که همواره به دنبال کاهش هزینه ها و بهرمند شدن از کمک خیرین است راه حل خوبی باشد اما شاید در این مدارس هیأت امنایی، سلایق شخصی اعمال شده و تعاریف از هوش و استعداد متفاوت باشد و اساسا پذیرش در این مدارس سفارش پذیرتر شود. 

فاطمه مهاجرانی مدیر مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش در این باره گفت: ما از هیات امنایی شدن مدارس استقبال می کنیم به شرط آنکه شیوه نامه های خوبی برای آن نوشته شود. چرا که با این شرایط جدید خیالمان در جذب معلم هم راحت می شود اما مطالبه ما برای هیات امنایی شدن مرکز سر جای خودش باقی است.

حال باید منتظر ماند و دید پس از چند سال آیا این اقدام جدید آموزش و پرورش به تضعیف این مدارس می انجامد و یا روزنه جدیدی برای داستان پر کشمکش سمپاد ایجاد می کند.

اخبار روز ایران و جهان را در جامعه خبر بخوانید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : مرضیه سادات باقری مرضیه سادات باقری

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف