تأکید آلمان و ایران بر همکاری دو جانبه در حوزه قضایی و حقوقی

   شناسه خبر:003563
تأکید آلمان و ایران بر همکاری دو جانبه در حوزه قضایی و حقوقی جامعه , قضایی و حقوقی
معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر، گفت: ایران و آلمان می توانند همکاری های دوجانبه خوبی زمینه حقوقی و قضایی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، کاظم غریب آبادی، در دیدار با «یوهان وادفول»، رئیس کمیته انتخابات، مصونیت و آیین کار پارلمان آلمان، گفت: ایران و آلمان می توانند همکاری های دو جانبه خوبی در حوزه حقوقی و قضایی داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ده هزار قاضی در دستگاه قضا فعالیت می کنند که از این تعداد، 800 نفر را قضات زن تشکیل می دهند.

غریب آبادی اظهار کرد: تاسیس ستاد حقوق بشر و سایر مکانیزم های حقوق بشری ایجاد شده در سه قوه قضائیه، مقننه و مجریه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و اختصاص یک فصل مستقل در قانون اساسی تحت عنوان حقوق ملت و همچنین برگزاری انتخابات متعدد برای انتخاب مسئولین عالیرتبه نظام، همی حاکی از توجه ویژه جمهوری اسلامی به حمایت و ارتقای حقوق بشر است، اما متاسفانه برخی کشورهای غربی در رویکردی دوگانه با چشم پوشی تعمدی از نقض گسترده حقوق بشر ازجمله در کشورهای خود و برخی کشورهای منطقه، اقدامات مثبت ایران در این زمینه را نادیده می گیرند.

معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر در پاسخ به سوالی درباره قصاص، تاکید کرد: قصاص با اعدام بسیار متفاوت است و در دین مبین اسلام فلسفه بازدارندگی و حفظ حق حیات دارد و درواقع، یک حق خصوصی است که به حکومت مربوط نمی شود.

رئیس کمیسیون انتخابات، مصونیت و آیین کار پارلمان آلمان هم در این دیدار از همکاری های دو جانبه قضایی و حقوقی ازجمله حقوق بشر و مبارزه با موادمخدر میان دو کشور استقبال کرد.

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف