وزیر راه: پل های دو طبقه تهران بی خاصیت است

   شناسه خبر:003451
وزیر راه: پل های دو طبقه تهران بی خاصیت است مدیریت شهری
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که علی رغم هزینه های میلیارد دلاری برای ساخت پل های دو طبقه کسی نمی تواند اثبات کند این پل ها تاثیری روی تسریع حرکت شهروندان و ارتقای زندگی آنها داشته است، گفت: باید به تمدن ایرانشهری برگردیم.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، عباس آخوندی با اشاره به این که رشد شهرنشینی در جهان بسیار سریع است، اظهار کرد: مهم است که یک نگاهی به گذشته داشته باشیم که علی رغم توسعه های فناورانه آخر کار کیفیت زندگی و قابلیت حرکت در کجا قرار گرفته است. وقتی ماشین آمد همه انتظار زندگی بهتر و بیشتری را داشتند، ولی واقعیت این است که نمی توانیم ثابت کنیم قابلیت زندگی با ماشین در ایران ارتقای جدی پیدا کرده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فروریزش های متعدد در شهرها، گفت: اینها نشان می دهد قابلیت زندگی با مشکلات جدی مواجه شده است. بنابراین این سئوال مهم "قابلیت زندگی" و "کیفیت زندگی" پیش روی ماست.

آخوندی گفت: هم اکنون با مشکلات جدی در جرکت مواجه هستیم و فکر می کنم سرعت حرکت در تهران بیشتر از 25 کیلومتر در ساعت نیست و در ساعت های اوج به کمتر از 7 کیلومتر کاهش می یابد. افزون بر تمام فناوری ها آنچه باید کانون توجه ما باشد بحث شهروند است. اگر زندگی شهروندی را فدای سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری شهری کنیم، یک پای موضوع می لنگد.

وی با اشاره به ایجاد پل های دو طبقه در تهران، اظهار کرد: علی رغم هزینه های میلیارد دلاری فردی نمی تواند اثبات کند که این پل ها تاثیری روی تسریع حرکت شهروندان و ارتقای زندگی آنها داشته است. فناوری یک ابزار رمزآلود است و می تواند ما را به شدت دچار یک نوع سوء برداشت و گمراهی جدی قرار دهد. مشخصه دنیای مدرن، پیچیدگی آن است. دانشمندان در تعریف سیستم های پیچیده دو شاخص تعدد متغییرها و حجم و اندازه بالای کار را مورد استفاده قرار می دهند. یک زندگی قدیمی را  قبل از ماشین در نظر بگیرید حمل و نقل بر پایه چهار پا و قابل احصا بود. اما در سیستم حمل و نقل کنونی که تعداد وسایل نقلیه آن به 19 میلیون دستگاه رسیده است قابل مقایسه نیست.

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف