چرا شورای شهر را باید محاکمه کرد؟

   شناسه خبر:0034509
چرا شورای شهر را باید محاکمه کرد؟ جامعه , مدیریت شهری , یاداشت
با توجه به وضعیت شورای شهر تهران اکنون فرصت مناسبی است تا شهروندان تهرانی افرادی را که به آنها رای دادند محاکمه ای اجتماعی - سیاسی کنند.

پایگاه خبری جامعه خبر/ سید هادی کسایی زاده/ مردم گفتند محسن هاشمی بهترین گزینه برای شهرداری تهران است. اصلاح طلبان غیر متخصص در شورای شهر بر اساس دستور آقای رئیس گفتند ....نه! رسانه ها و مردم فشار آوردند اما آنها با تدبیر رئیس میثاق نامه امضا کردند که هیچ فردی از شورا خارج نشود. در نهایت قرعه به نام محمد علی نجفی درآمد تا ماه عسل شورای پنجم را کامل کند.

وقتی نجفی نتوانست موفق شود و استعفا داد دوباره موضوع انتخاب شهردار مطرح شد و رسانه ها گزینه محسن هاشمی را مطرح کردند. حق شناس از حزب اعتمادملی و عضو شورای شهر روزنامه نگاری که تخصصی در امور مدیریت و شهرداری ندارد واکنش نشان داد و گفت: مگر قحط الرجال است؟ پس میثاق نامه چه می شود؟

اما چهره های سیاسی که سوابق مدیریتی دارند گفتند: مگر اصلاح طلبان شعار نمی دادند زنده باد مخالف من؟ پس چه
شد؟ یعنی هاشمی شهردار شود و چمران با سابقه مدیریت شهری وارد شورا شود انگار داعش آمده است؟ این چه تصور غلطی است که دارید؟

در تمامی مصاحبه ها و اظهار نظرهای مختلف به شورای شهر تهران توصیه شده تا تبر بی خردی و سیاست زدگی ریشه اصلاحات را نزنید اما انگار شورای شهر به دو جبهه تقسیم شده و آفتا اسفبار سیاست زدگی سایه سنگینی روی شورای پنجم پایتخت انداخته است. در این میان نقش کلیدی ریش سفید های شورا انگار بی تاثیر است و سوار بر موج سیاسی همگی حرکت می کنند بی آنکه مصالح تهران را در نظر بگیرند.

حالا فرصتی است تا شهروندان تهرانی افرادی را که با دلی خوش به آنها رای دادند محاکمه کنند. محاکمه ای اجتماعی و سیاسی و از آنها بخواهند در مورد اقدامات خود توضیح دهند. شاید در این میان تذکر دادستان تهران و دادستان کل کشور هم به موقع بود هرچند حقوقدانان بر آن موضع گرفتند اما اگر دادستان تذکر ندهد چه کسی باید به شورا بگوید درست حرکت می کنید یا نه؟ چه کسی باید بگوید سیاسی هستید یا نه؟

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف