چیزی نیست؛ خوب می شوی!

   شناسه خبر:0034276
چیزی نیست؛ خوب می شوی! جامعه , مدیریت شهری , سیاست , پیشنهاد سردبیر , گزارش
اعضای شورای شهر موضوع استعفای نجفی را شوخی تصور می کنند و بدون توجه به مردم و شهر گفتند خوب می شوی ... بمان...

پایگاه خبری جامعه خبر/ سید هادی کسایی زاده/ محمد علی نجفی گوید بیمار هستم و نمی توانم شهردار بمانم اما شورای شهر می گوید چیزی نیست خوب می شوی؟ این کار روایت داستان این روزهای پایتخت ایران است.

روز گذشته محمد علی نجفی در صحن شورای شهر حاضر شد تا دلیل استعفایش را بیان کند. گفت: ۷ ماه و نیم با تصمیم شورای شهر تهران که برخاسته از رأی قاطع مردم بود بر مسند مدیریت شهری نشستم و به نظرم در آن مقطع زمانی، مناسب ترین تصمیم این بود که تیمی را عهده دار مسئولیت کرد که از تخصص و تجربه کاری برای روبرویی با مسائل و چالش های فراوان شهری برخوردار بود.

شهردار تهران ادامه داد: بررسی مدیران شهری دوره های قبل نشان می دهد که بالاترین تیم مدیریتی در این مدت بر کرسی نشستند. ضمن  اینکه تأکید می کنم هرچه انجام شده، شورای شهر بوده است.

وی با تأکید بر اینکه ادعا می کنم کارنامه ۷ ماه و نیمه شهرداری تهران کامال قابل دفاع است، گفت: به صراحت می گویم کارنامه ما با هیچ دوره گذشته قابل مقایسه نیست. چه از نظر حجم و چه از نظر محتوای کارهای انجام شده. کافی است به مدیریت بودجه در سال۹۶ نگاه کنیم؛ حضور شخصیت هایی مانند الویری، دکتر میرزایی و  حسینی مکارم باعث شد این بودجه به بهترین  نحو ممکن به اجرا گذاشته شود. ما در بحث منابع  نقدی در شش ماهه دوم ۱۲۰ درصد و در ۶ ماهه  اول ۷۰ درصد تحقق داشتیم. یعنی در مجموع ما  ۹۵ درصد تحقق بودجه را داشتیم. شما این علل را با دوره های قبلی مقایسه کنید.

شهردار تهران گفت: خیلی ها سعی در تخطئه  شورا و شهرداری داشتند و انواع و اقسام تهمت  ها را زدند. تیتر مهم صدا و سیما درباره هزینه ۱۴ میلیونی سفره هفت سین بود. متأسفانه این خبر  مهمترین خبر روز می شود. این را بگذارید در  مقابل ۵۲ هزار میلیارد بدهی شهرداری که منشأ  این بدهی ها در بسیاری از موارد محل سوال است. 

من به دلیل مسئولیت مستقیم در شهرداری بیشتر  از همه مورد عنایت دوستان در بعد انتقادها بودم نجفی گفت: آنچه منجر به طرح استعفای من  شد، مسئله خارج از اراده من و مبتنی بر تقدیر  الهی است. یک ماه قبل براساس اعلام پزشکان 
مبتلا به بیماری ای شدم که هم مرحله درمان و  هم پس از آن طویل المدت است لذا ناچار شدم  استعفا را طرح کنم.

آن کسانی که رفتن من را پیشگویی می کردند  و می گفتند به دلیل بیماری قلبی امکان فعالیت در  شهرداری را نخواهم داشت، باید بگویم پیشگویی  پیامبرگونه آنها آنگونه که فکر می کردند نبود.  بیماری من ربطی به قلبم ندارد.

شهردار تهران یادآور شد: بیماری من، بیماری ً ای جدی است و مسلما درمان من برای این  بیماری بخش عمده ای از انرژی ام را می گیرد. لذا  فکر می کنم اقتضائات جسمی من، به من تکلیف  می کند که این مسئولیت را به دیگران واگذار کنم.
حفظ این مسئولیت شاید خیانت در امانتی  باشد که مردم در اختیار شورا قرار دادند. لذا تقاضا  دارم این مسائل را به مسائلی محیطی و سیاسی  اطراف مرتبط نکنید.

نجفی بار دیگر تصریح کرد: اصلی ترین دلیل  استعفای من بیماری است. البته عوامل مشدد ً همیشه هست. قطعا یک کار را به یک دلیل انجام  نمی دهند اما اصلی ترین علت، بیماری است. پیشنهادهایی که به من شده از مرخصی تا  گماردن قائم مقام به نظر من پیشنهادهای مناسبی  نیست. اینها می توانند خسارت بیشتری به شهر و  شهرداری وارد کنند. از بین معاونان شهرداری، افرادی هستند که  می توانند مسئولیت اداره شهر را برعهده بگیرند  و من فکر می کنم با تأیید استعفا، هزینه اضافه به  مدیریت شهری وارد نکنیم.

شهردار تهران اظهار داشت: ادامه کار من باعث  می شود کارنامه ضعیف تری نسبت به این هفت  ماه ارائه شود از سوی دیگر عدم تمرکز بر معالجه  به خود من لطمه می زند. من احترام خاصی برای  اعضای شورا قائل هستم و دوست دارم پیشنهاد  آنها را بپذیرم اما در این مورد خاص خواهش می کنم با استعفای من موافقت کنید.

اما این جلسه حاشیه های پررنگ تر از متنی  هم داشت. شهردار تهران در ابتدای سخنانش به  شوخی امانی اشاره کرد و گفت: خانم امانی گفتند  چرا با معاونانتان به شورا لشکرکشی کرده اید،  واقعیت این است که بیشتر زمانی لشکرکشی می  کنند که بخواهند کسی را عزل کنند معاونان به من  لطف دارند و در این جلسه حاضر شدند.

شهردار تهران در لا به لای صحبت های خود پیشنهاد داد که یکی از معاونان وی به عنوان  شهردار تصدی امور را در دست بگیرد، این در  حالی است که پیش از این هم نام حناچی برای  گزینه شهرداری تهران مطرح بود.

طنازی های محسن هاشمی رئیس شورای  شهر تهران و پاسخ های طنز او به اظهارات اعضای  شورای شهر باعث ایجاد فضای مفرح در شورا  شده بود.

صدراعظم نوری خطاب به نجفی گفت: این بیماری شما، بیماری رجال سطح بالایی ایران است؟!! هاشمی نیز گفت: پس هر کس که این  بیماری را ندارد رجل نیست.

از نکات قابل توجه دیگر در نشست روزگذشته، دفاع احساسی و عاطفی برخی اعضای شورای شهر بود که از آن میان می توان به آروین اشاره کرد. پس از تذکر امینی مبنی بر اینکه رای گیری باید مخفی باشد، تایید آن از سوی محسن هاشمی باعث حواشی بسیاری شد. رای مخفی می توانست بازی را به نفع دوست داران استعفا تغییر دهد که این موضوع با اعتراض جدی برخی  اعضای شورا همراه بود.

محسن هاشمی بدون  توجه به اعتراضات عنوان کرد که رای گیری باید پنهان باشد و در پاسخ به اعتراضات آروین، رای  خود را که مخالفت با استعفا بود به وی نشان داد. 

بر اساس شنیده ها حبیب زاده، علیخانی، حق شناس و الهام فخاری چهار نفری بودند که به استعفا رای مثبت دادند. جالب اینکه برخی از اعضای شورای شهر  گفته اند اگر نجفی بیمار است خوب می شود و  باید در این صندلی بماند. انگار اعضای شورای  شهر نمی دانند نماینده 5.8 میلیون تهرانی هستند  و بیشتر نوک بینی خود را می بینند. شهردار با  صداقت می گوید نمی توانم بیمارم اما آقایان  سیاست زده اصرار به ماندن می کنند.

این اقدام  شورای شهر باز نشان داد که انتخاب تهرانی ها  اشتباه بزرگ بوده است و نشان داد رای به لیست های ساختگی و بی تخصص ضربه محکمی به  کشور و اداره شهر و اقتصاد خواهد زد. حالا باید دید باز هم نجفی استعفا می دهد یا نه...؟

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف