روایت این روزهای آقای حسابدار و دسته گلهایش!

   شناسه خبر:0034275
روایت این روزهای آقای حسابدار و دسته گلهایش! جامعه , اقتصاد , اقتصاد ایران , بانک , بازار , سیاست , دولت , پیشنهاد سردبیر , گزارش
تحقیق و تفحص از بانک مرکزی بیش از 100 روز است در مجلس ارائه شده اما علی لاریجانی فعلا دستوری نداده است.

پایگاه خبری جامعه خبر/سید هادی کسایی زاده/  چهره آرام و با اعتماد به نفسی دارد. انگار می داند دارد چکار میکند و در برابر تمامی فشارها و تهدیدها و ناآرامی های اقتصادی واکسینه شده است. اولین بار که او را دیدم آرامش خاصی در طول مصاحبه حکم فرما بود و پاسخ سوالاتم را چنان حرفه ای می داد که انگار از قبل جواب ها را آماده کرده است.

وقتی به او گفتم شهرام جزایری مدعی شده که اگر من رئیس بانک مرکزی بودم ۷ روزه در سفر خود به آمریکا موضوع را حل می کردم! گفت: هرفردی در زمانهایی فضا برای کار داشته و سابقه شهرام جزایری مشخص است و در مورد اظهارات این فرد اظهار نظری ندارم.

بعدها این جواب سیف را به شهرام جزایری گفتم و در پاسخ گفت: من هم قبول دارم نظرآقای سيف راكه فرموده سابقه هر فرد مشخص كننده است و برويد سابقه ايشان را دقيق بررسي كنيد و همين الان هم عملكرد وی را وحكم ديوان عالي كشور مبني براحراز خوش حسابي شهرام جزايري را هم بررسي كنيد! شهرام گفت که بارها از ايشان و تيم اقتصادی دولت برای مناظره دعوت كرده ام كه جرأت وشجاعت حضور نداشته اند و اين را همه مي دانند! البته ناگفته نماند که پرونده شهرام جزایری زمانی تشکیل شد که سیف مدیر عامل بانک ملی بود.

ولی سیف را اگر خوب نمی شناسید شما را به دهه 70 می برم. زمانی که پرونده اختالس 123 میلیارد تومانی تیتر رسانه ها قرار گرفت. در این پرونده فاضل خداداد اختالس کرده بود اما هیچ وقت نام مدیر بانک صادرات وقت که در آن اختالس شده بود پررنگ نشد. این مدیر فردی نبود جز ولی الله سیف ... که البته اتهامی علیه او وارد نبود.

سیف در پرونده کاری خود ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل بانک صادرات ایران، ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل بانک سپه، ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران، ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل فیوچر بانک در بحرین و عضو هیئت مدیره و مدیرعاملی بانک کارآفرین، عضویت هیئت مدیره بانک سپه و ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل بانک ملت را دارد.

اما سوال اینجاست که آیا این بانک ها در دوران مدیریت سیف موفق بوده و هیچ پرونده فساد یا تخلفی در قوه قضائیه نداشتند؟ دست های پشت پرده برای این حسابدار با تجربه گل کاشت و ولی الله سیف توانست در سال 1392 با حکم رئیس جمهور بعنوان رئیس بانک مرکزی ایران منصوب شود و یکی از درخشان ترین اقداماتش اعطای مجوز به مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین آن هم به شرط و شروط بود که از انحالل ۸ تعاونی تشکیل میشد. اما مولود متولد شده سیف به شیطانی تبدیل شد که سرمایه گذاران و مشتریانش را بلعید.

موسسه کاسپین بلایی سر مردم آورد که کار به سوال از رئیس جمهور و به زیر کشیدن وزیر اقتصاد رسید. اما سیف باز هم در حاشیه امن قرار گرفت.

در نمایشگاه مطبوعات تهران که آبان ماه سال 1396 برگزار شد مالباختگان موسسه کاسپین با حضور میان رسانه ها شعار سردادند و همین شعارها سر از رسانه های بیگانه و ضد انقالب در آورد. کانال تلگرامی آمد نیوز شعار مردم را برعلیه مقام معظم رهبری به دروغ ترجمه کرد تا شیطنت خود را علیه نظام ثابت کند. سوال این است که مدیریت ولی الله سیف چرا اینقدر برای نظام جمهوری اسلامی ایران هزینه داشته و چرا این فرد همچنان در راس مدیریت بانکی کشور با این سوابق مدیریتی قرار دارد؟ حال این روزها دسته گل های جدید آقای حسابدار در بازار سکه و ارز نمایان شده است.

*مدیران ارشد بانک مرکزی را برکنار کنید

حسینعلی حاجیدلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ظاهراً دولت به دنبال افزایش قیمت ارز است چرا که اقدامی برای مدیریت بازار انجام نمیدهد، گفت: دولت افزایش قیمت ارز را مدیریت میکند تا هفتهای حداقل 200 تومان به قیمت دالر و یورو افزوده شود.

وی با ابراز اینکه اگر رییس جمهور مخالف افزایش و تلاطم بازار ارز است، مدیران ارشد بانک مرکزی را برکنار کند، گفت: صداقت رئیس جمهور در عمل به وعدههای انتخاباتی برای مردم رنگ باخته است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسالمی با اشاره به اظهارات روحانی و معاونانش در خصوص حفظ ثبات قیمت ارز در زمان انتخابات گفت: دوگانگی در عمل به وعده تنها محدود به قیمت ارز نیست، این پدیده دوگانگی در تورم و اشتغال نیز وجود دارد که متأسفانه توجه مردم به این موضوع جلب نشد.

حاجیدلیگانی با اعلام اینکه، متأسفانه کمیسیون اقتصادی مجلس توان مدیریت این حجم از معضالت اقتصادی را که روزانه به این کمیسیون ارجاع میشود ندارد، گفت: رئیس مجلس باید در این خصوص اعالم موضع کند چراکه امروز در بحرانیترین شرایط اقتصادی بهسر میبریم و در ارجاع تمام موضوعات به کمیسیون اقتصادی باید تجدید نظر شود.

*۳ ماه است طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را ارائه کرده ام

وی گفت: حدود 3 ماه است که طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را به کمیسیون اقتصادی ارائه کرده ام اما هیچ خبری از این طرح در دست نیست. به نظر میرسد کمیسیون اقتصادی مجلس ظرفیت بررسی اینهمه معضل اقتصادی کشور را ندارد.

امروز این کمیسیون در یک فرد خاص خالصه شده و این روند به نفع کشور نیست. نمایندگان مستقل مجلس در خصوص حفظ حقوق مردم کوتاه نخواهند آمد، اگر رئیس جمهور راضی به افزایش قیمت و تلاطم در بازار ارز هستند رسما اعلام کنند اما اگر ایشان از وضعیت موجود رضایت ندارند باید با برکناری رئیس بانک مرکزی تکلیف خود را با مردم روشن کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به وجود تعداد زیادی اقتصاددان کارکشته برای مدیریت بانک مرکزی کشور گفت: رئیس جمهور باید تکلیف خود را با مردم در خصوص بازار ارز روشن کند و ادامه این وضع بهضرر منافع ملی ایرانیان است.

*موسسات مالی را یادمان نرفته است

حاجیدلیگانی با تصریح به اینکه هنوز وضعیتی را که برای مؤسسات مالی و اعتباری پیش آمد فراموش نکردهایم گفت: در پی بحران مؤسسات مالی و اعتباری حداقل 10 هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شد اما در نهایت کسی بهعنوان مسئول این بحران به مردم معرفی نشد. وی تأکید کرد، اگر تغییری در مدیران ایجاد نشود یعنی رئیس جمهور از وضع موجود رضایت دارند و این موضوع همه چیز را برای مردم شفاف خواهد کرد.

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف