حمایت رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از نهضت درختکاری

   شناسه خبر:0032114
حمایت رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از نهضت درختکاری جامعه , محیط زیست
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با حمایت از نهضت درختکاری گفت: کاشت درخت صدقه جاریه است.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، علی محمد شاعری با تاکید بر ضرورت استمرار نهضت درختکاری در کشور گفت: متاسفانه سرانه فضای سبز و جنگل در کشور ما در مقایسه با آمارهای جهانی بسیار پایین است و میزان بارش در کشورمان کم و در نتیجه با پوشش جنگلی و فضای سبز کم در دنیا معرفی شده‌ایم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برای افزایش فضای سبز و افزایش مساحت جنگل به عزم  ملی و مشارکت همگانی نیازمندیم و برای اینکه یک مشارکت عمومی صورت گیرد باید همه مردم در این جنبش درختکاری شرکت و نقش خود را ایفا کنند.

شاعری با بیان اینکه شعار هر ایرانی یک درخت شعاری آرمانی و مناسب است، گفت: در چین هر نفر موظف است یک درخت بکارد و از آن مواظبت کند و اگر کسی این کار را انجام ندهد باید هزینه آن را به وزارت جنگلداری چین پرداخت کند و علامت وزارت جنگل داری چین 3 درخت است که این کار بسیار پسندیده است.

شاعری با اشاره به اینکه برای مقابله با آلودگی هوا و تغییر اقلیم نیازمند کاشت درخت هستیم،‌گفت: امیدوارم مردم در روز 15 اسفند که روز درختکار ی است مشارکت جدی داشته باشند و شهرداری ها و سازمان جنگل داری در این راستا به آن ها نهال تحویل دهند و پس از کاشت به آبیاری  آن هم توجه ویژه‌ای داشته باشند. 

وی در ادامه گفت: درختی که بکاریم صدقه جاریه است و من افتخار می‌کنم که عضو کمپین هر ایرانی یک در خت شوم.

انتهای پیام/

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف