بودجه 500 میلیاردتومانی جمعیت هلال احمر

   شناسه خبر:003206
بودجه 500 میلیاردتومانی جمعیت هلال احمر جامعه , سلامت
جمعیت هلال احمر توانست بودجه 500 میلیارد تومانی را برای خود کند اما آیا هزینه کرد آن شفاف برای مردم گزارش شده است؟

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، بر اساس برنامه بودجه سال 96 و بر اساس اجرای بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2)‌، مبالغ زیر به جمعیت هلال احمر کشور اختصاص می‌یابد:

معادل پنج هزار میلیارد (5.000.000.000.000) ریال از محل منابع ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مصوب 31/2/1387 به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران.

همچنین چهل درصد از اعتبارات مذکور برای خرید و تأمین بالگرد و تجهیزات امداد هوایی و باقیمانده به نسبت چهل‌ درصد هزینه‌ای و شصت‌ درصد تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای نوسازی، بازسازی، خرید و احداث پایگاههای امداد و نجات و انبارهای اضطراری، ساختمان‌های ستادی و اجرائی، خودروهای امداد و نجات و سایر مأموریت‌ها و تکالیف مندرج در قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مصوب 8/2/1367 و اصلاحات بعدی آن به‌منظور‌ پیشگیری و آمادگی و مقابله با حوادث، سوانح و بحران‌ها در اختیار جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد تا مطابق اساسنامه خود به مصرف برساند.

پی نوشت خبرنگار

اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار به هلال احمر در حالی است که این جمعیت با شرکت ها، بیمارستانها و کارخانه هایی که در اختیار دارد منابع مالی دیگری هم می تواند برای خود تامین کند. نکته دیگر اینکه منتقدان معتقدند برخی هزینه های هلال احمر شفاف سازی نشده همانند اقدامات سازمان جوانان این جمعیت که مشخص نیست در دولت قبل و فعلی ماهیت وجودی این سازمان چیست و چه دستاوردی برای کشور و خود هلال احمر داشته است در حالی که سایر کشورها از چنین سازمانی برخوردار نیستند. لذا بهتر است هلال احمر در یک مناظره تلویزیونی عملکرد خود را شفاف نشان دهد.

همین چند وقت پیش بود که رئیس هلال احمر اظهاراتی را عنوان کرد که قابل تامل است. بخوانید

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف