مقایسه تعداد یارانه بگیران با سال قبل و افزایش 900 هزار نفری

   شناسه خبر:0032043
مقایسه تعداد یارانه بگیران با سال قبل و افزایش 900 هزار نفری اقتصاد , اقتصاد ایران , سایر حوزه های اقتصادی
طبق گزارش دیوان محاسبات کشور تا آبان سال جاری نسبت به سال قبل بیش از ۹۰۰ هزار نفر به جمعیت یارانه بگیران اضافه شد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، بررسی عملکرد ۸ ماه سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشن می دهد که در ۸ ماه انتهایی به پایان آبان امسال کل منابع حاصل از اجرای هدفمندی یارانه ها ۳۱.۴ هزار میلیارد تومان و مصارف قانون مذکور ۳۱.۸ هزار میلیارد تومان است.

بر اساس این خبر، ۳۰.۵ هزار میلیارد تومان از مصارف مذکور بیش از ۹۵ درصد صرف پرداخت نقدی و غیر نقدی به خانوارها و ۸۶۵ میلیارد تومان در بخش بهداشت و ۴۴۸ میلیارد تومان در بخش حمایت از تولید مصرف شده است.

دیوان محاسبات کشور در آبان سال جاری ۷۶.۳ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت نمودند که نسبت به اسفند سال قبل ۹۰۱ هزار نفر به طور خالص به جمعیت یارانه بگیران افزوده شدند.

به گزارش جامعه خبر، با توجه به رشد جمعیت کشور و کندی در حذف یارانه افراد غیر نیازمند با ادامه روند فعلی اعطای یارانه تا پایان سال از سقف پیش بینی شده برای این موضوع ۳۳.۵ هزار میلیارد تومان تجاوز می کند و منابع پیش بینی شده در تبصره ۱۴ هم کافی نیست.

ساعت ۲۴

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف