پزشکی قانونی فقط موظف به جذب 120 پزشک شد!

   شناسه خبر:003204
پزشکی قانونی فقط موظف به جذب 120 پزشک شد! جامعه , قضایی و حقوقی
بر اساس قانون برنامه بودجه سال 96 توسعه پزشکی قانونی موظف شد 120 پزشک عمومی جذب کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر، بر اساس تبصره 12 لایحه بودجه سال 1396 به سازمان پزشکی قانونی کشور اجازه داده شد برای تأمین نیروی انسانی تخصصی مورد نیاز خود نسبت به جذب یکصد نفر پزشک عمومی و بیست نفر پزشک متخصص به صورت تعهد خدمت با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امر آموزش و در سقف اعتبارات خود اقدام کند.

پی نوشت خبرنگار/سید هادی کسایی زاده

مصوبه مجلس در برنامه ششم توسعه در حالی است که پزشکی قانونی کشور حدود ۵ هزار پست بلاتصدی دارد و تنها حدود 1600 پست آن دارای تصدی است. آیا با 120 پزشک مشکل برطرف می شود؟ معاینه سالانه بیش از 2 میلیون نفر چقدر پزشک نیاز دارد؟ اصلا در کمیسیون تلفیق هنگام تصویب این مصوبه عملکرد و آشنایی از مشکلات پزشکی قانونی کشور عنوان شد؟ بذل و بخشش بهارستانی برای تقویت پزشکی قانونی نشان می دهد که صاحبان صندلی سبز ساختمان هرمی تاکنون سری به اتاق تشریح و صفوف شهروندان در مراکز پزشکی قانونی نزده اند!

بعنوان خبرنگار حق است گفته شود حال پزشکی قانونی بعنوان یکی از سازمانهای موثر در کشف جرم خوب نیست و این حال بد قطعا در اطاله دادرسی تاثیر گذار است و اطاله دادرسی هم یعنی افزایش ترافیک و آلودگی هوا و صدها مشکلاتی که در رفت و آمد شهروندان به وجود می آید.

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف