پیش‌بینی رقم رشد مسکن در سال ۹۶

   شناسه خبر:0032027
پیش‌بینی رقم رشد مسکن در سال ۹۶ اقتصاد , راه و مسکن
طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی رشد ارزش افزوده بخش مسکن و ساختمان در سال ۹۶ منفی پیش بینی می گردد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، بررسی های مرکز پژوهشهای مجلس اظهار کرد: رشد بخش مسکن در سال ۹۶ همانند سالهای قبل منفی است و رشد منفی بخش مسکن از سال ۸۸ آغاز شده و در دو سال اخیر تشدید شده و در سال ۹۴ رشد بخش مسکن منفی ۱۷ و در سال ۹۵  منفی ۱۳ درصد بود. در حالی که پیش‌بینی می‌شود رشد ارزش افزوده بخش ساختمان در سال ۹۶ هم منفی ۲.۴ باقی بماند. این وضعیت ریشه در کاهش هزینه‌های عمرانی بودجه و کاهش سرمایه گذاری دارد.

بر اساس این خبر، برای تحلیل دقیق از وضعیت بخش ساختمان امسال باید میزان رشد ساختمانهای دولتی که متکی به بودجه عمومی است و رشد بخش ساختمان در بخش غیر دولتی که به تعداد پروانه‌های صادره بستگی دارد را مورد بررسی قرار داد.

در پایان سال ۹۶ حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمرانی محقق می گردد و رشد صفر درصدی نسبت به سال ۹۵ دارد و به این ترتیب با لحاظ کردن پیش بینی ها از رشد شاخص مرتبط رشد حقیقی ساختمانهای دولتی منفی ۱۱ درصد است و دیگر رشد پروانه‌های صادراتی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ حدود ۱۵ درصد بود. این رشد در سال قبلش منفی ۱۴ درصد بود. در ۶ ماهه نخست امسال تعداد پروانه‌های صادره در مناطق شهری ۷.۸ درصد رشد داشت و به طور کلی می‌توان گفت که رشد ساختمانهای بخش خصوصی در پایان سال ۹۶  مثبت و ۱.۴ درصد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش جامعه خبر، بدین ترتیب رشد ارزش افزوده بخش مسکن و ساختمان دولتی و غیر دولتی در پایان سال ۹۶  منفی ۲.۴ درصد می شود.

پارسینه

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف