ارزش واقعی یارانه هر فرد در ایران

   شناسه خبر:0032018
ارزش واقعی یارانه هر فرد در ایران اقتصاد , اقتصاد ایران , سایر حوزه های اقتصادی
یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد که هم اکنون یارانه برای فرد ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است و به اندازه هشت هزار تومان ارزش دارد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، حمیدرضا حاجی‌بابایی اظهار کرد: در سال جاری درآمد هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال ۹۷ لحاظ شده و ۱۰۲ هزار میلیارد تومان توسط کمسیون تلفیق به تصویب رسیده و ۴۱ هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها امسال برای اعطا به ۷۶ میلیون نفر است که نباید یارانه ۳۸ میلیون نفر یارانه بگیر حذف شود اما در حالی که دولت در بررسی خود به این نتیجه رسید که افرادی جزء دهک‌های بالا به شمار می روند و می‌توانند از گرفتن یارانه حذف شوند می‌تواند این اقدام را انجام دهد.

بر اساس این خبر، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: هفت هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است چون حقوق این افراد امسال چهار برابر و این امر اجرایی شد سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای بهداشت، سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای خرید گندم، هشت هزار میلیارد تومان برای مالیات ارزش افزوده، ۲۱ هزار میلیارد تومان برای شرکت برق و مابقی برای سایر شرکت‌هاست.

حاجی‌بابایی درمورد افزایش مبلغ یارانه‌ها که از ابتدای اجرای هدفمندی یارانه‌ها تابحال ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر فرد است تاکید کرد: ابتدای اجرای این طرح قرار بود ۵۰ درصد درآمد این طرح به مردم داده شود و با افزایش قیمت‌ها میزان یارانه هر فرد هم افزایش یابد و در اجرای این طرح مقرر شده بود که ۳۰ درصد این درآمد به تولید کننده داده شود و وضعیت این فرد نامطلوب می‌شود. ۲۰ درصد درآمد اجرای هدفمندی یارانه‌ها باید به دولت داده شود.

به گزارش جامعه خبر، این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر یارانه برای فرد ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است گفت: این یارانه در حال حاضر به اندازه هشت هزار تومان ارزش دارد و مردم حاضر بودند مطابق روند پیش از هدفمندی یارانه‌ها بنزین گران شود اما به این شرط که دریافتی یارانه‌ها افزایش یابد نه اینکه بنزین گران شود و میزان دریافت یارانه هر فرد تغییری نکند و به ضرر مردم باشد.

وانا

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف