آخرین اخطار به 130 هزار واحد صنفی غیرمجاز در تهران

   شناسه خبر:002976
آخرین اخطار به 130 هزار واحد صنفی غیرمجاز در تهران جامعه , سایر حوزه های اجتماعی , مدیریت شهری
معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت: از تعداد 550 هزار واحد صنفی فعال در استان تهران، حدود 130 هزار مورد فاقد مجوز و غیرمجاز هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر، نعمت الله ترکی گفت: با توجه به فعالیت 17 هزار واحد صنعتی فعال و 27 هزار شهرک صنعتی مجاز در استان تهران لزوم رسیدگی به این شهرک ها در جلسات شورای برنامه ریزی استان تهران مورد بحث قرار گرفته است.

وی درباره ناحیه‌ها و لکه‌های صنعتی غیرمجاز در استان تهران، افزود: حدود27 هزار لکه صنعتی غیرمجاز در استان تهران وجود دارد که دارای مشکلاتی از لحاظ زیست‌محیطی هستند که هیچ نظارتی بر آنان نمی‌شود و در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به دلیل ناشناخته بودن آن‌ها، بدون شک فرار مالیاتی هم انجام می شود.

ترکی گفت: تا پایان بهمن ماه نسبت به تعیین تکلیف ادامه فعالیت این واحدهای غیر مجاز اقدام شده و اگر نیاز به مجوز برای ادامه فعالیت آن ها باشد، تا آخر ماه مجوزها از طریق هیئت دولت تهیه می‌شود و هر یک از این واحدها که قابلیت فعالیت را نداشته باشند و غیر مجاز باشند باید تعیین تکلیف شوند که نسبت به پروانه فعالیت و یا تعطیلی این واحدها اقدام خواهد شد.

معاون برنامه ریزی استانداری تهران گفت: در سال‌های گذشته یک مصوبه داشتیم که بر طبق آن 8 لکه صنعتی در استان تهران از قبل مجوز گرفته بودند که فعالیت خود را آغاز کرده و به بهره‌برداری رسیده‌اند اما چند مشکل وجود داشت که قرار شد در کارگروه ویژه‌ای محدوده و نوع فعالیت آنان مشخص شود و همچنین واحدهایی که غیر فعال هستند نیز غیر مجاز به حساب می‌آیند.

وی افزود: 27 ناحیه صنعتی مجاز بوده و 8 لکه صنعتی دیگر که به تازگی مجوز گرفتند و 24 ناحیه و یا لکه صنعتی غیر مجاز وجود دارد که باید اصلاح و ساماندهی شوند که موظف هستند نسبت به دریافت مجوز خود اقدام کنند.

ترکی با اشاره به اینکه حدود 550 هزار واحد صنفی فعال در استان تهران وجود دارد گفت: پیش‌بینی می‌شود نزدیک به 130 هزار واحد از آن ها فاقد مجوز هستند که باید ساماندهی شوند. لذا در نظر داریم تا نسبت به جابه جایی واحدهای صنفی در شهرک های صنعتی اقداماتی را انجام دهیم بطوری که فعالیت‌های بخش تولید، توزیع و ایجاد نمایشگاه‌های عرضه مستقیم همه در یک جا قرار بگیرند.

معاون برنامه ریزی استانداری تهران گفت: در دو سال اخیر تجربه‌ای از یک شرکت فرانسوی کسب کردیم و طی مذاکراتی انجام گرفته مقرر شد تا این شرکت، با اعلام آمادگی خود بطور مستقیم در دو پروژه زباله سوزی شرکت کنند و ما اطلاعات استان را در اختیارشان قرار داده‌ایم و دیگری در بخش قطار شهری یا حمل و نقل عمومی مانند قطار شهری تهران به پردیس و پاکدشت، سرمایه گذاری کنند.

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف