اردوغان: جهان فعلی نظم ندارد

   شناسه خبر:0029652
اردوغان: جهان فعلی نظم ندارد جهان
رئیس جمهور ترکیه نظم کنونی جهانی را مورد انتقاد قرار داد و عنوان کرد که اعضای دائم شورای امنیت مسئول بسیاری از ناعدالتی‌ها در جهان هستند.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، رجب طیب اردوغان از نظم کنونی جهانی و به ویژه کاربرد سازمان ملل متحد و «اقدامات» تحمیل شده توسط پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل انتقاد و اظهار کرد: این کشور‌ها مسئول بسیاری از ناعدالتی‌ها در سراسر جهان هستند.

بر اساس این خبر، رئیس جمهور ترکیه گفت: برای افرادی که بر این باورند دموکراسی، آزادی، حق و رفاه، منحصر به آنهاست و با دیگران مانند بزرگترین فاشیست ها بزرگترین دیکتاتور‌ها و بزرگترین استعمارگران رفتار می‌نمایند پایان نزدیک است. جهان دیگر تحمل بی عدالتی را ندارد. کشور‌هایی که از استرداد اعضای گروه فتو خودداری می‌کنند به قانون احترام نمی‌گذارند.

اردوغان تاکید کرد: آن‌ها کمترین احترامی برای قانون و حق قائل نیستند. آن‌ها سعی می‌کنند با تصمیمات سیاسی، ترکیه را دچار چالش نمایند. قطعا من به چنین احکامی احترام نمی گذارم و اهمیتی برایش قائل نیستم. با این حال او به نام این کشور‌ها اشاره‌ای ننمود.

به گزارش جامعه خبر، این مقام مسئول گفت: از مردم می‌خواهم حملاتی را که هدف از آن‌ها بی اعتبار کردن نهاد‌های قضایی و به ویژه قضات و دادستان‌های ماست باور نکنند. وظیفه ما اینست که در این راه صبوری کنیم.

پارس نیوز

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف