تلویزیون تعاملی در راه است

   شناسه خبر:0029627
تلویزیون تعاملی در راه است فرهنگ
مدیر پروژه تولید برنامه های تلویزیون تعاملی وزارت آموزش و پرورش گفت: این پروژه با ابتکار و برنامه ریزی وزیر آموزش پرورش ایجاد شده و درحال شکل گیری است.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، مهدی علی اکبرزاده روز چهارشنبه ضمن تشریح اهداف و بستر ارایه تلویزیون تعاملی آموزش و پرورش ، درباره ایده اصلی شکل گیری این پروژه گفت: یکی از برنامه های وزیر آموزش و پرورش در این رابطه کم کردن فاصله بین خانواده ها و آموزش و پرورش است. 

دیگر هدف از راه اندازی این پروژه در نظر بود با این تلویزیون ، خانواده ها و جامعه احساس کنند که آموزش و پرورش نسبت به مسایل تربیتی دانش آموزان حساس است و خانواده های دانش آموزان ، آموزش و پرورش را همراه و حامی خود در امر تربیت فرزندان خود بدانند.
علی اکبرزاده درباره علت انتخاب این پروژه گفت: یکی از ابزارهایی که می تواند این فاصله را کاهش دهد ایجاد یک رسانه مرتبط با آموزش و پرورش است که با این روش، خانواده ها پیام های تربیتی مورد نیاز خود را دریافت کنند. به دلایل متعدد ممکن است ما نتوانیم ارتباط فیزیکی بین خانواده و آموزش و پرورش و نهادهای مرتبط با آن را برقرار کنیم. اما رسانه مشکل ارتباط فیزیکی را حل می کند و می توان از طریق رسانه محتوی مناسب را برای خانواده ها تهیه و به آنها ارایه داد.

در تلویزیون تعاملی برنامه ها و محتواهایی که باید خانواده ها در جریان قرار گیرند و آموزش و پرورش بصورت عام لازم هست همه خانواده ها را تحت پوشش قرار دهد ، ارایه می‌کنیم. این تلویزیون در فاز اول برنامه هایی را برای خانواده ها و مدیران مدارس تهیه می کند. 
علی اکبرزاده تاکید کرد: تلویزیون تعاملی در حال حاضر آموزش دروس نخواهد بود و وارد تدریس دروس مختلف مانند ریاضی ، ادبیات و سایر دروس ها نخواهد شد.
مدیر پروژه تولید برنامه های تلویزیون تعاملی درباره برنامه های فاز اول این پروژه گفت: برای والدین دانش آموزان، در مرحله اول ۱۰ عنوان برنامه آموزشی در نظر گرفته شده که اکنون در مرحله ساخت است و در ماه های آینده با تکمیل شدن این برنامه ها ، تلویزیون شروع بکار خواهد کرد.

وی درباره نحوه دسترسی به این تلویزیون گفت: تلویزیون از طریق بستر اینترنت و کامپیوتر و یا نرام افزارهای موبایلی و با نام کاربری و کلمه عبوری که در اختیار خانواده ها قرار می گیرد قابل دسترسی است.
علی اکبرزاده درباره علت انتخاب تلویزیون تعاملی گفت: والدین پس از مشاهده برنامه ، پیشنهادات، انتقادات و پرسش های خود را مطرح می‌کنند و با در نظر گرفتن این بازخوردها ، در کمیته تولید محتوی ، برنامه های بعدی را تولید می کنیم. در این شرایط امکان دارد نیازهایی را پیش بینی نکرده باشیم ولی در تعامل این نیازها مطرح شود و در تولید قرار دهیم.

ایرنا

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف