ارائه سند تحویل و تحول شهر تهران

   شناسه خبر:0029622
ارائه سند تحویل و تحول شهر تهران جامعه
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: "سند تحویل و تحول شهر تهران" در جلسه علنی آینده شورای اسلامی شهر تهران توسط شهردارتهران ارائه می شود.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، حجت اله میرزایی با بیان اینکه این سند یک گزارش تفصیلی ۶۰۰ صفحه ای است اظهار کرد: سند تحویل و تحول شهر تهران دربرگیرنده ی گزارش هایی در حوزه های مختلف از جمله مالی، حمل و نقل، خدمات شهری، تشکیلات برنامه و بودجه، محیط زیست، منابع انسانی و فنی و عمران است.

بخش مالی شامل بدهی ها و مطالبات شهرداری که تاکنون احصا شده و حوزه فنی و عمران شامل پروژه های ناتمام شهری و اعتبار مورد نیاز برای اتمام آنها است.

در حوزه املاک، وضعیت املاک و دارایی های شهرداری، املاک واگذار شده، املاک مورد مناقشه و دارای تعارض و املاکی که درخصوص آنها دعاوی وجود دارد تشریح شده است.

به گفته وی در حوزه شهرسازی و کالبدی، میزان تحقق طرح جامع و تفصیلی و انحرافات از این طرح ها، ساخت و ساز خارج از رویه، تخریب باغ ها، فضای سبز و محیط زیست شهر تهران مشخص شده است.

معاون شهردار تهران یادآور شد: در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز وضعیت شبکه موجود حمل و نقل، توانایی ها و ضعف های این حوزه ارائه شده است.

وی با بیان اینکه خلاصه ۵۰ صفحه ای از این گزارش تهیه شده و در اختیار رسانه ها قرار می گیرد گفت: این گزارش توسط شهردار تهران به شورای اسلامی شهر تقدیم خواهد شد و شورای شهر درخصوص اینکه چه بخشی از این گزارش منتشر شود تصمیم خواهد گرفت.این گزارش در برگیرنده حدفاصل دو دوره مدیریت شهری و آنچه نجفی شهردار تهران از قالیباف شهردار پیشین تحویل گرفته، است.

وی با بیان اینکه این قاعده در بسیاری از سازمان های دنیا مرسوم است افزود: در شهرداری قاعده مرسوم و پسندیده ای وجود دارد که در هر دوره ای حتی در سطح مناطق، شهرداران گذشته سند تحویل و تحول آماده می کردند.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران عنوان کرد: براساس مصوبه شورای شهر پنحم، شهرداری تهران ملزم شد در یک دوره ۱۰۰ روزه از زمان ابلاغ مصوبه، گزارشی از آنچه از مدیریت قبلی تحویل گرفته شده تهیه و به شورای شهر تهران ارائه کند.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف