خودزنی رسانه ای؛ رئیس اوقاف: مردم نمی دانند چقدر موقوفه داریم؟!

   شناسه خبر:002932
خودزنی رسانه ای؛ رئیس اوقاف: مردم نمی دانند چقدر موقوفه داریم؟! جامعه , سایر حوزه های اجتماعی , پیشنهاد سردبیر
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه وقف جمعی از جمله راه‌های شرکت تمام اقشار جامعه در سنت حسنه وقف است، گفت: متاسفانه به دلیل برخی کوتاهی‌ها، اکثر مردم از وجود ۱۳۳ بیمارستان و مرکز درمانی موقوفه‌ای در کشور آگاهی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، حجت‌الاسلام علی محمدی درباره عدم آگاهی مردم نسبت به سنت حسنه وقف اظهار کرد: متاسفانه به دلیل برخی کوتاهی ها اکثر مردم از وجود 133 بیمارستان و مرکز درمانی موقوفه‌ای در کشور آگاهی ندارند.

گفته های محمدی در حالی است که سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در سالهای تصدی وی هیچگونه گزارش شفافی از وضعیت و موقوفات و درآمد و هزینه های وقف در کشور از طریق روزنامه ها و خبرگزاری ها ارائه نکرده و حالا به نوعی آن را به گردن سایر نهادها قرارداده است.

در سال 1392 حجت الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف کشور در گفتگو با سید هادی کسایی زاده گفته بود: اوقاف 6 قرارگاه دارد.

 قرارگاه فدك (جمع آوري اجاره ها و سرمايه گذاري روي موقوفات)

قرارگاه فدك با هدف مديريت موقوفات راه اندازي شد كه وظيفه آن به روزرساني مال الاجاره ها و شناسايي رقباتي  است كه مي توان روي آن سرمايه گذاري كرد. به عنوان مثال ملك يا زمين وقفي داريم كه نياز به بازسازي يا حتي تغيير كاربري دارد تا بتوان به نحو احسن از آن كسب درآمد كرده و در راه نيت واقف هزينه كرد.

قرارگاه قدر (بررسي حقوقي پرونده ها و ايجاد بانك اسناد)

اين قرارگاه اقدامات حقوقي و پرونده هاي قضايي را اولويت بندي كرده و پيگيري و بررسي مي كند. همچنين در اين قرارگاه تمامي اسناد و مدارك براي موقوفات كشور ثبت و ضبط و نگهداري مي شود. البته اين قرارگاه در كنار اين امور ثبت نيات واقفين با حضور كارشناسان را هم بر عهده دارد.

قرارگاه نور (ويژه كاركنان اوقاف)

اين قرارگاه ويژه كاركنان سازمان اوقاف در سراسر كشور است يعني مي توان گفت كه هر فردي كه سر سفره اوقاف نشسته تمامي امورات اداري و كاري آن با قرارگاه نور است.

قرارگاه رعد (فن آوري اطلاعات و ارتباطات)

قرارگاه نور براي امور فنآوري و انفورماتيك سازمان اوقاف راه اندازي شده كه هم اكنون اين قرارگاه با 150 نقطه كشور ارتباط نرم افزاري و سخت افزاري داشته كه بايد اين مهم هم به روزرساني شده و هم اشكالات آن برطرف شود.

قرارگاه قدير ( ترويج فرهنگ وقف)

در اين قرارگاه موضوع ترويج فرهنگ وقف در دستور كار قرار گرفته كه مي توان گفت وظيفه فرهنگي سازمان اوقاف را بر عهده دارد. قرارگاه قدير به دنبال اين است كه نيات واقفين هم صحيح و درست اجرايي شود.

قرارگاه محرم

قرارگاه محرم وظيفه هماهنگي تمامي قرارگاهها را بر عهده دارد. البته قبلا متهم مي شديم كه مگر اينجا پادگان است كه قرارگاه ايجاد كرديد كه بعد از فرمايشات رهبري كه فرمودند قرارگاه تنها براي كارهاي نظامي نيست بلكه براي بسيج سازمان براي پيشرفت تمام مجموعه است اين اظهارنظرها كمتر شد.

سوال این است با این همه قرارگاه چرا یک به یک گزارش کار این قرارگاه ها کمتر رسانه ای شده است؟

حالا نوبت رسانه ها است تا از رئیس اوقاف سوال کنند که با موقوفات ویژه عزاداری محرم و امام حسین(ع) که باید بر اساس نیت واقف صرف می شد چه کرده اید؟ و این آمار را به مردم ارائه دهید.

چرا در ایام اربعین حسینی در پیاده روی اربعین جای پای اوقاف را ندیدیم؟

چرا سازمان اوقاف جزئیاتی از پرونده های موقوفه خواری و اقداماتی که انجام شده است را ارائه نمی کند؟

چرا پرونده موقوفه خواری در امامزاده زید به نتیجه نرسیده و نتیجه آن رسانه ای نشده است؟

حالا رئیس اوقاف با طرح این سوال مسئولیت را از خود جدا کرده و سوالی که باید خود پاسخ دهد را از مردم و مسئولان می پرسد؟!

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف