پروژه کیش 1404 با 6 میلیارد دلار سرمایه گذاری

   شناسه خبر:002843
پروژه کیش 1404 با 6 میلیارد دلار سرمایه گذاری اقتصاد , اقتصاد ایران
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از اجرای پروژه کیش 1404 در بخش مرکزی جزیره با سرمایه گذاری بالغ بر 6 میلیارد دلار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، علی اصغر مونسان در جمع مالکان هتل های کیش اجرای پروژه های مختلف در قسمت شهری و زیربنایی در کیش را با هدف افزایش سطح صنعت گردشگری خواند و گفت: قطعا پروژه های شهری در معرض دید قرار دارند اما پروژه های زیر بنایی کمتر دیده می شوند. و با وجود مشکلات اقتصادی کشور، امروز این اقدامات نتایج خود را بروز داده و منجر به افزایش عملکرد بخش گردشگری کیش شده است.

وی اظهار کرد: تمام تلاش ما برای مردم و جزیره کیش است که در راستای آن باز خوردهای خوبی را دریافت کرده ایم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: بخش گردشگری برخلاف قسمت های مربوط به تجاری و مسکونی سازی هنوز  شامل قیمت های آزاد نیست و ما با نگاه حمایتی با این بخش بر خورد می کنیم و این در حالی است که بخش صنعت نیز با اندکی تاخیر در سال جدید مورد توجه ما قرار گرفته است.

مونسان ادامه داد:  با برنامه ای که در ستاد اقتصاد مقاومتی تدوین شد و فعالیت های انجام شده، توانستیم در بخش صنعت رتبه ممتاز را دریافت کنیم.

وی از اجرای طرح های مختلف در جزیره خبر داد و گفت: پروژه های مربوط به ساخت هتل که در زمان ما واگذار شده، دارای مشخصات ویژه ای است زیرا امروزه هتل در تمام دنیا چیزی بیش از محل خواب و اقامت است بنابراین ما سعی کردیم که بخش هتل ها را همانند مراکز تجاری از کاربری صرف به سمت جذابیت های گردشگری سوق دهیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: از باز سازی هتل دیدنی ها تا هتلی که در غرب جزیره در حال احداث است، سعی شده استانداردهای تازه مد نظر قرار گیرد.

وی از افزایش سطح کیفی کالاهای قابل عرضه در بازارهای کیش ابراز خرسندی کرد و افزود: به نظر می رسد دیگر مانند روزهای نخست صرفا شاهد اجناس بی کیفیت چینی نیستیم و این تفکر که کیش صرفا اجناس بی کیفیت برای فروش دارد، كمرنگ شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از توسعه غرب جزیره خبر داد و گفت: در روزهای نخست که تصمیم بر توسعه غرب جزیره بود، افراد تمایلی به دریافت زمین در آن نقطه نداشتند اما امروز تقاضا در این منطقه به شدت افزایش یافته زیرا توسعه انجام شده نتایج مثبتی به دنبال داشته است لذا ما بر اساس تقاضا تصمیم گرفتیم که نقشه و پلان را به نوعی طراحی کنیم که همه بخش های این نقطه به نمای دریا دسترسی داشته باشند.

مونسان افزود: در غرب جزیره بالغ بر  118 هکتار فضای یکپارچه با موضوعات گردشگری و هتلی طراحی شده که وقت و دقت بسیاری صرف شده است. ضمن اینکه یک فضای 90 هکتاری نیز مختص موزه کیش ایجاد شده که قصد داریم آن را مرکز تفریحات کیش قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش توضیح داد: موزه کیش در فضای 90 هکتاری از جمله بخش های تفریحی است که به صورت جدی در سال 96 دنبال خواهیم کرد.

مونسان ادامه داد: قصد داریم که غرب جزیره را به طور کلی در اختیار فضای گردشگری و هتلی با طراحی ویژه قرار دهیم  و به نظر می رسد که این بخش بتواند نقش ویژه ای در گردشگری ایفا کند.

وی افزود: در بخش مرکزی جزیره، به لحاظ اینکه در نوار ساحلی قرار ندارد، متقاضی برای توسعه وجود نداشت اما برای آن پروژه ای به نام کیش 1404 یا محور ویژه طراحی کردیم که این طرح از فرودگاه آغاز و از آنجا به دامون و دریا می رسد. بالغ بر 130 هکتار زمین درگیر مستقیم این پروژه و 400 هکتار از اراضی متاثر از آن خواهند بود. عرض خیابان این پروژه 120 متر است که یک مونوریل از بین آن حرکت می کند و 7 تمدن دنیا در این پروژه طراحی می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: پوسته پروژه طراحی شده که داخل آن کاربری های مختلف می توان ایجاد کرد. تمدن های مصر، یونان، ایران، روم و ... در این پروژه مد نظر هستند. همچنین بالغ بر 6 میلیارد دلار بودجه این پروژه خواهد بود.

مونسان از طراحی 5 قطعه پروژه کیش 1404 خبر داد و گفت: تا امروز 5 قطعه بزرگ از این پروژه بسته و طراحی شده است و عملیات اجرایی آن نیز به زودی انجام می شود.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: کیش در یک دوره به واسطه وجود کارت سبز در بخش فروش کالا و خرید بسیار موفق بود اما امروز به دلیل اینکه در سطح کشور بازارهای تجاری بسیار خوبی با برندها حضور دارند، نمی توان کیش را صرفا بر مبنای بازار و مراکز تفریحی به سمت پیشرفت سوق داد بنابراین تمرکز بر مکان های تفریحی افزایش یافت.


مونسان افزود: پارک آبی کیش از سال 83 واگذار شده بود که تا زمان ما این پروژه تنها 45 درصد رشد داشت و تعطیل بود. امروز اما به لطف خداوند پارک آبی اتمام یافته و آماده افتتاح است. به طور یقین افتتاح این پروژه تفریحی یک روز بر زمان اقامت مسافران می افزاید که بسیار خوب است.


وی از راه اندازی نیروگاه شماره 2 در جنوب جزیره خبر داد و گفت: نیروگاه شماره 2 در جنوب جزیره کار بسیار مهمی بود که خود ما خیلی فکر نمی کردیم بتواند مشتری یابی کند. این در حالی است که نیروگاه شماره 1 نیز در این مدت، بالغ بر 50 درصد افزایش ظرفیت داشته و توانسته مشکل برق جزیره را مرتفع کند.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: خوشبختانه با افتتاح نیروگاه شماره 2، پروژه های غرب و جنوب جزیره نگرانی برای تامین برق ندارند در حالیکه اگر این نیروگاه 2 نبود، پارک آبی باید تمام عرض جزیره را برای رسیدن به نیروگاه کابل کشی می کرد که کاری بسیار هزینه بر و غیراصولی بود و امروز به واسطه این نیروگاه جدید توسعه بخش های دیگر جزیره سرعت پیدا می کند.


مونسان به جزیره هندورابی اشاره کرد و گفت: هندورابی در زمان کوتاهی رشد و توسعه یافته و فرودگاه آن کامل شده به نحوی که نخستین پرواز رفت و برگشت در هفته گذشته انجام شده است. بندر هندورابی نیز آماده است ضمن اینکه یک هتل در آنجا ایجاد شده و فضای سبز و آب و برق نیز تامین شده است.

وی افزود: جزیره هندورابی که با شعار جزیره آرامش به زودی فعال خواهد شد و به رشد کیش کمک خواهد کرد.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، اجرای فعالیت ها در بستر الکترونیک را اقدامی مثبت خواند و گفت: اقدامات نرم افزاری زیادی برای ارتقا انجام شده است زیرا ما سعی کردیم فرایندها را در بستر الکترونیک قرار دهیم.


مونسان گفت: تا امروز 8 سامانه که سناک از جمله آنهاست در کیش فعال شده است. سناک از جمله برنامه هایی است که سازمان گردشگری درخواست ملی شدن و اجرای آن در سطح کشوری را داشته است.


وی افزود: سامانه اشتغال نیز از دیگر بخش های فعالیت های الکترونیکی سازمان است زیرا گاهی در جزیره شاهد حضور مجرمان و فعالیت آنها در مشاغل بودیم. در واقع این سامانه امکان فعالیت این افراد در جزیره را از بین برد ضمن اینکه از حضور اتباع خارجی بیگانه که فاقد کارت اشتغال هستند نیز پیشگیری به عمل می آورد.

اخبار روز را با ما ببینید./

 

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف