کنایه روحانی به ترامپ؛ امروز زمان دیوارکشی میان ملت‌ها نیست

   شناسه خبر:002791
کنایه روحانی به ترامپ؛ امروز زمان دیوارکشی میان ملت‌ها نیست سیاست , دولت
رئیس جمهور در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری گفت: امروز زمانی نیست که بین ملت‌ها دیوار کشی باشد، یادشان رفته که سالیانی پیش دیوار برلین فرو ریخت، امروز روز نزدیکی و همزیستی مسالمت آمیز است.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، حسن روحانی هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با حضور حسن روحانی آغاز شد و رئیس جمهور در افتتاحیه این کنوانسیون سخنرانی کرد و مهم ترین محور سخنان وی به شرح زیر است: 

* ما امروز در آستانه ایامی هستیم که در 38 سال پیش مردم ایران انقلابی بزرگ را به پیروزی رساندند و در این انقلاب بزرگ هیچ کشوری و هیچ قدرتی و هیچ ابر قدرتی پشتیبان مردم نبود. مردم با اتکا به فرهنگ خود، دین خود و آرمان های بلندشان یک انقلاب مستقل و بدون وابستگی به قدرت های خارجی و انقلابی مردمی را به ثمر رساندند.

* استقلال سیاسی، حاکمیت ملی مردم ما یکی از بزرگترین دستاوردهای این انقلاب بود و یکی از دستاوردهای انقلاب عزت مردم این سرزمین بود، ایران به عنوان کشوری که در یک تجاوز 8 ساله را دفع کند و هرگز سابقه استعمارگری نداشته است.

* ایران هیچگاه مستعمره کشور دیگری نبوده است و در طول دهه های گذشته و قرن های گذشته ، به کشور دیگر و کشورهای همسایه تجاوز نکرده است. مردم ایران هرگز با مسئله نژادپرستی، خوی نداشته اند.

* ادیان، اقوام و فرهنگیهای مختلف همواره در ایران همزیستی مسالمت آمیز داشته اند و در ایران در کنار مسجد، کلیسا و کنیسه وجود دارد.

*در طول قرون گذشته ایران در علم و دانش پیشگام‌هایی داشته و هنوز کتب اندیشمندان و دانشمندانی چون ابوعلی‌سینا، فارابی و خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان کتب علمی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی جهان مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرد. 

ایران کشوری است که از لحاظ هنری سابقه طولانی دارد، نه تنها ما به شعرای فارسی‌زبان خودمان افتخار می‌کنیم، بلکه کشورهای همسایه ما هم به شعرا و دانشمندانی افتخار می‌کنند که به زبان فارسی، شعر نوشته‌اند.

 * افزایش گردشگر از کشورهای مختلف نشان می دهد پس از برجام دروازه ایران بازتر از گذشته به روی میهمانان خارجی شده است و یکی از اهدافمان در نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور ورود گردشگران به کشور است.

* همه باید تلاش کنیم دو سرمایه اصلی برای جهانگردی را حفظ کنیم، اول محیط زیست و دوم میراث فرهنگی گذشته؛ همه باید تلاش کنیم از میراث گذشته و محیط زیست حفاظت و حراست کنیم و به دنبال جذب سرمایه برای حفظ آنها باشیم.

* امروز زمانی نیست که بین ملت‌ها دیوار کشی باشد، یادشان رفته که سالیانی پیش دیوار برلین فرو ریخت، امروز روز نزدیکی و همزیستی مسالمت آمیز است.

* اگر می خواهیم به امنیت بیشتر دست پیدا کنیم، باید تعامل با دنیا را بیشتر کنیم، اگر کمک ایران به مردم و ارتش عراق و سوریه نبود امروز در دمشق و بغداد، تروریست ها حاکم بودند. به ملت های مظلوم که از ما درخواست کنند در برابر تروریسم حمایت می کنیم.

 

 

 

* امروز روز همسایگی در جهان است، فناوری ارتباطات فاصله ها را کمتر کرده است،قطع کردن پیمانهای تجاری به اقتصاد و توسعه جهانی کمک نمی کند.

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف