پوتین راز ریاست جمهوری آینده را فاش کرد

   شناسه خبر:0027587
پوتین راز ریاست جمهوری آینده را فاش کرد
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 روسیه را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری جامه خبر، 'ولادیمیر پوتین' رئیس جمهوری روسیه بعدازظهر چهارشنبه در پاسخ به در خواست شرکت کنندگان در همایش جوانان در نیژنی نووگراد (در منطقه ولگای روسیه) که خواستار اعلام نامزدی در انتخابات وی شدند،گفت که بزودی برای اعلام نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری روسیه تصمیم خواهد گرفت.

اما پس از آن پوتین، شامگاه امروز در جمع کارگران کارخانه خودروسازی گاز در منطقه نیژنی نووگراد در پاسخ به سوال مشابهی، نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

رئیس جمهوری روسیه در ابتدای مراسم، هشتاد و پنجمین سالروز تاسیس کارخانه خودروسازی گاز را به کارگران این کارخانه تبریک گفت.
پس از پایان سخنان وی و درحالی که صدها نفر حاضران در مراسم وی را تشویق می کردند، یک نفر به نمایندگی از شرکت کنندگان ، به پوتین گفت که با اعلام نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری به کارگران این کارخانه هدیه دهد و رئیس جمهوری روسیه نیز پذیرفت.

پوتین گفت: امروز من نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری روسیه را اعلام می کنم.
به گزارش رسانه ها، شورای فدراسیون روسیه در یک هفته آینده زمان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام می کند.
انتخابات ریاست جمهوری روز ۱۸ مارس ۲۰۱۸ (۲۷ اسفند) برگزار خواهد شد.
در شرایطی که حدود ۴ ماه به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ روسیه (اسفند ماه ۹۶) مانده است، تازه ترین یافته های نظرسنجی نشان می دهد، مردم این کشور کارنامه پوتین را تائید می کنند.

نتایج تازه ترین نظرسنجی مرکز سنجش افکارعمومی روسیه (وسیوم) نشان می دهد، ۸۲.۲ درصد روس ها پشتیبان اقدامات رئیس جمهوری این کشور در عرصه های مختلف هستند.
براساس قانون اساسی روسیه، یک فرد می تواند دو دوره متوالی رئیس جمهوری باشد و پوتین نیز این امکان را دارد که در انتخابات سال ۲۰۱۸ نامزد شود.

وی از ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ به مدت دو دوره ۴ ساله رئیس جمهوری روسیه بود و پس از آن به مدت چهار سال تا ۲۰۱۲ و طی دوره ریاست جمهوری مدودیف، نخست وزیر این کشور شد. 
پوتین از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری خود (مارس ۲۰۱۲)، مدودیف را به عنوان نخست وزیر روسیه منصوب کرد و مطابق قانون اساسی نیز می تواند براساس اصلاحات انجام شده برای برعهده گرفتن یک دوره دیگر ۶ساله مسئولیت ریاست جمهوری، در انتخابات پیش رو شرکت کند.

افزون بر اعلام آمادگی 'گنادی زوگانف' رهبر حزب کمونیست دومین حزب پارلمانی برای ششمین بار شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه، گزارش های رسانه ای از احتمال نامزدی پوتین، 'ولادیمیر ژیرینفسکی' رهبر حزب لیبرال دموکرات و 'گریگوری یاولینسکی' رهبر حزب یابلوکا در انتخابات آتی حکایت دارد.
همچنین سه زن از جمله یک مجری تلویزیونی به نام 'کسنیا سابچاک' برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری روسیه اعلام آمادگی کرده اند.

ایرنا

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف