افشاگری یک متهم بزرگ در دادستانی تهران

   شناسه خبر:002693
افشاگری یک متهم بزرگ در دادستانی تهران جامعه , قضایی و حقوقی
دادستان تهران از بازداشت یکی از بدهکاران کلان بانکی در هفته گذشته خبر داد و گفت: متهم نزد بازپرس مطالب قابل توجهی در خصوص ارتباط مالی با برخی افراد اظهار کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر،  عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در مورد پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد:  حسب گزارش وزارت اطلاعات فردی در سال 1392 طرحی به نام «طرح فرهنگ» به صندوق ذخیره فرهنگیان پیشنهاد داد که در مرحله اول 80 میلیارد تومان پرداخت شد که با تبانی مدیران وقت صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه از جمله متهم دستگیر شده وام با دریافت ملکی متعلق به وام گیرنده تهاتر شد و طی آن 120 میلیون تومان در قالب کارت‌های هدیه به متهم جدید که اخیراً دستگیر شده پرداخت شده که مدعی است میان کارکنان صندوق و برخی افراد توزیع کرده است.

دادستان تهران از تهاتر بدهی میلیاردی یک متهم به بانک سرمایه در مقابل یک پروژه ساختمانی به نام گل نبی پرده برداشت و گفت: این پروژه به همراه برخی مطالبات با پروژه دیگری در مشهد تهاتر شد که در مرحله اول تهاتر علاوه بر تسویه بدهی بدهکار توسط بانک سرمایه ملکی نیز توسط صندوق به نام بدهکار شده و سپس با هدف شراکت بانک سرمایه و صندوق در پروژه دیگری در مشهد به نام پاژ اقدام شد و ملک به ماخذ 807 میلیارد تومان ارزیابی شد که بعدا مشخص شد با ماخذ 1080 میلیارد تومان توافق شده است. به عبارت دیگر بدهکار علاوه بر تسویه بدهی، ضررهای مختلفی به صندوق و بانک سرمایه وارد کرده که متهم اخیر و مدیران صندوق در تحقق آن نقش داشته و در همین رابطه بدهکار بانک و صندوق 500 میلیون تومان در قالب کمک به یک انجمن خیریه به متهم جدید پرداخت شده است.

جعفری دولت آبادی در مورد پرونده بابک زنجانی و دستگیری یکی از متهمان اصلی (ع.ز) طی هفته گذشته اظهار کرد: متهم مذکور که زمینه ساز خرید یک موسسه مالی و تبدیل آن به بانک اف.آی.آی.بی در مالزی به منظور فراهم نمودن بستر جرایم بود، موفق شد از طریق همین بانک که کلاً به چهار میلیون دلار خریداری شده بود، اعتبارات اسنادی را رد و بدل نماید و اعتبارات اسنادی برای خرید نفت از شرکت ملی نفت ایران، واریز وجوه ادعایی مربوط به شرکت های سازمان تامین اجتماعی و هم چنین وجوه واریز به شرکت (اچ.کی– H-K) در خارج از کشور از طریق همین بانک اقدام شده است.

دادستان تهران تعداد احضارشدگان در پرونده املاک شهرداری را بالغ بر 129 نفر اعلام کرد و گفت که تا دو هفته آینده تمامی افراد احضار شده و تحقیق اولیه به عمل آید تا زمینه ورود به اصل ماجرا فراهم شود.

وی هم چنین از بازداشت یکی از بدهکاران کلان بانکی در هفته گذشته خبر داد و اظهار داشت: متهم نزد بازپرس مطالب قابل توجهی در خصوص ارتباط مالی با برخی افراد اظهار کرده است.

 

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف