جامعه/گزارش

آغاز حذف «نماز» در مدارس کشور/ زلزله در «ستون دین»/ بخوانید!

   شناسه خبر:0026760
آغاز حذف «نماز» در مدارس کشور/ زلزله در «ستون دین»/ بخوانید! جامعه , آموزش و دانشگاه , فرهنگ , دین و اندیشه , پیشنهاد سردبیر
گزارش ها نشان می دهد که نماز در مدارس کشور خنثی شده و اهمیت چندانی به نحوه برگزاری آن نیست.

پایگاه خبری جامعه خبر/ سید هادی کسایی زاده: نیاز به اثبات نیست. اخبار و گزارش های مسئولان و مدیران به طور مستمر و مستند می گوید نماز در دستور وزارت آموزش پرورش، ستاد اقامه نماز، حوزه های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی دیگر نیست.

ستون دین در کلاس ها و مدارس کشور به لرزه افتاده و برای هیچ مسئولی اعم از دولتی و مجلس اهمیتی ندارد. وقتی همه می دانند که مدرسه و دوران ابتدایی و راهنمایی اصلی ترین و محوری ترین زمان و مکان برای آموزش آمیزه های دینی و اعتقادی است این نوع سهل انگاری ها اگر نگوئیم عمد اما نیازمند بررسی ویژه است.

جالب اینکه این سهل انگاری در ترویج نماز در مدارس کشور از چشمان تیزبین دادستان کل هم پنهان مانده و هنوز قوه قضائیه به این موضوع وارد نشده است.

بسیار دیده شده که نماز خواندن در مدارس ایران با ارائه کارت امتیاز یا برخی خدمات دیگر تشویق می شود اما در عمل دانش آموزان از خواندن نماز استقبال نمی کنند و در این وقت ترجیح می دهند در حیاط مدرسه باشند و معلمان و دبیران در نمازخانه ها بیشتر حضور دارند. می دانید چرا؟ چون روحانی حرفه ای و باسواد و خوش رو و خوش زبان با سیمایی موجه نداریم تا دانش آموزان را به سمت دین و آموزش احکام جذب کند آن وقت این دانش آموز مدرسه چه خروجی برای کشور خواهد داشت؟ جالب اینکه اقلیت های مذهبی در نظمی خاص دانش آموزان خود را آموزش دینی می دهند.

***وقتی در مدرسه روحانی نباشد دانش آموز نمی داند ...؟

* نزول و ربا چیست و چه ضررهای مادی و معنوی دارد؟

*همجنس گرایی چیست و چه ضررهای مادی و معنوی دارد؟

* حق الناس چیست؟ حق الله چیست؟

* صله رحم چه ارزش هایی دارد؟

* احترام به بزرگتر و والدین یعنی چی؟

*ازدواج و طلاق چگونه است و چگونه باید خانواده را تحکیم کرد؟

* اخلاق در خانواده- مدرسه-کار و زندگی چه می گوید؟

* هرزه زبانی و دشنام گویی و تهمت و افترا چه ضررهای مادی و معنوی برای مسلمان دارد؟

*اعتیاد- قتل- تجاوز- سقط جنین- سرقت و هزاران گناه و جرم که از دیدگاه دین و اسلام و حقوق بشر باید به دانش آموز ارائه شود. می شود؟

... و هزاران سوال و پرسش و آموزشی که باید دانش آموز بداند و بفهمد اما نیست و نداریم. چون روحانی در مدارس نداریم. چون روحانی آگاه نداریم.

این دانش آموز مدرسه ناخودآگاه سکولار بار می آید و نظام آموزشی ما به برکت بیخیالی سازمان تبلیغات اسلامی و نهادهای مرتبط به دانش آموز بی اختیار و بی توجه می گوید دین از سیاست و زندگی و آموزش و درس خواندن جداست.

مسئولان می گویند بودجه و اعتبارات نداریم اما این یک اظهار نظر بسیار بسیار کودکانه است.

**بخش کوچکی از پول بیت المال که در جاهایی غیر از ترویج نماز در مدارس هزینه می شود و خروجی و تاثیر آن هم با هیچ ترازویی مشخص نمی شود

*ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر: 24 میلیارد تومان

*شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: 27 میلیارد تومان

* طرح زیارت: 27 میلیارد تومان

* کمک به مسجد جمکران: 3.7 میلیارد تومان

* کمک به برگزاری مراسم در حرم امام خمینی(ره) : 3.6 میلیارد تومان

* مجمع جهانی تقریب مذاهب: 27.5 میلیارد تومان

* ستاد اقامه نماز: 22 میلیارد تومان

* کمک به هزینه های حرم امام خمینی(ره) : 27 میلیارد تومان

* بنیاد سعدی با مدیریت حدادعادل: 7 میلیارد تومان

چرا باید به حرم امام خمینی (ره) میلیاردها تومان اختصاص یابد برای چی؟ این بودجه برای تقویت ستون دین در مدارس کشور نیاز نیست؟ امام خمینی به این هزینه راضی هستند؟  

تقویت مسجد جمکران و این همه هزینه برای توسعه آن وقتی نمازخوان در مدارس تربیت نشود چه ارزشی دارد. آیا امام زمان راضی است؟

آیا امر به معروف تر از نماز هم داریم که این ستاد این همه اعتبارات دارد؟  

این گزارش نیست بلکه یک آینه ای است مقابل مسئولان خواب زده کشور که نمی دانند چرا اعتیاد و طلاق و قتل و سرقت و ضرب و شتم و نزول خوری در کشور بیداد می کند. نمی دانند چون نمی اندیشند که کار از ریشه خراب بوده است. قطعا تقویت ریشه اعتقادی دانش آموزان از مدرسه به خودی خود پیشگیری از وقوع جرم در کشور خواهد شد.

 

 

 

 

جوابیه فوری ستاد اقامه نماز در مورد گزارش «جامعه خبر»

 

 

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید. /

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف