تحقق اقتصاد مقاومتی با مدیریت مصرف منابع در شهرداری امکان پذیر است

   شناسه خبر:0025997
تحقق اقتصاد مقاومتی با مدیریت مصرف منابع در شهرداری امکان پذیر است جامعه , محیط زیست , مدیریت شهری
رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از اجرای طرح پایلوت مدیریت مصرف منابع آب و انرژی در سطح منطقه ۳ خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، دکتر صدرالدین علیپور رئیس این مرکز صبح امروز در نشست صمیمی که با حضور شهردار منطقه ۳ برگزار شد، با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی نه یک تئوری بلکه یک رویکرد در اقتصاد کشور است که برای محیط زیست می تواند فرصت سازی کند، گفت: با توجه به این رویکرد هدف ما در شهرداری تهران کاهش هزینه حاملهای انرژی با تاکید بر بهینه سازی مصرف که یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی محسوب می شود، است.

علیپور در ادامه با اشاره به اینکه منطقه ۳ شهرداری تهران پتانسیل خوبی جهت اجرای طرحهای مهم محیط زیستی دارد که می تواند الگوی مناسبی در سایر مناطق قرار گیرد، گفت: با توجه به بحران آب در کشور به ویژه شهر تهران امیدوارم این منطقه با استفاده از ظرفیتهای مناسبی که دارد بتواند با ورود جدی به بحث بهینه سازی مصرف آب و انرژی و استفاده از روشهای نوین در این زمینه و همچنین کاهش هزینه ها، گامهای موثری را در جهت مدیریت مصرف منابع بردارد.

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه گفت: فعالیتهای مناطق در حوزه محیط زیست من بعد با تاکید بر مدیریت و صرفه جویی مصرف منابع و کاهش هزینه ها اجرا و رصد خواهد شد.  

در ادامه دکتر سلیمی شهردار منطقه ۳ با استقبال از موضوع فوق افزود: باید به سمتی پیش رویم که با اجرای اقدامات عملی شهروندان را در زمینه حفظ محیط زیست حساس کنیم چراکه بدون شک ورود محیط زیست در همه حوزه ها می تواند ضمن کاهش هزینه ها اراده مسئولین را جهت اجرای طرحهای محیط زیستی و کاهش معضلات و مشکلات دوچندان کند.

شهردار منطقه ۳ در ادامه گفت: این منطقه با حمایت و اجرای طرحهای محیط زیستی به دنبال فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف منابع  و در نتیجه کاهش هزینه هاست چرا که این موارد رکن جدایی ناپذیر در حفاظت از محیط زیست و پیشبرد اهداف توسعه پایدار محسوب می شوند.

سلیمی افزود: به عنوان مثال در کاهش هزینه ها در زمینه توسعه فضای سبز می توان به جای کاشت چمن در سطح شهر که هم هزینه زیاد و آب فراوان را جهت آبیاری می طلبد به سمت کاشت درخت پیش برویم که هزینه ها را پایین می آورد و باعث کاهش مصرف منابع آبی و همچنین کاهش فرسایش خاک و بهبود کیفیت هوا می شود.

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف