تنها روش رفع مشکلات نیروگاهها/ وزارتخانه جدید در راه است

   شناسه خبر:0025984
تنها روش رفع مشکلات نیروگاهها/ وزارتخانه جدید در راه است اقتصاد , اقتصاد ایران , انرژی - صنعت - معدن و تجارت
رئیس سندیکای برق عنوان کرد از آنجایی که وزارت نفت مسئول تامین سوخت نیروگاه های حرارتی است همواره نا هماهنگی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر،  علی بخشی با اشاره به بررسی کارشناسانه مرکز پژوهش های مجلس و سندیکای برق پیرامون جدا شدن بخش برق از وزارت نیرو اظهار کرد: بخش عمده تولیدات برق کشور از نیروگاه های حرارتی است نیروگاه هایی که سوخت عمده آنها گاز و البته گازوئیل است.

بر اساس این خبر، این فعال بخش خصوصی گفت: از آنجایی که وزارت نفت مسئول تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه های حرارتی است در حالی که مدیریت و سیاست گذاری آن به وزارت نیرو مربوط می شود و در این میان همواره نا هماهنگی و مشکل هست.

بخشی مدیریت یکپارچه را مهم ترین دستاورد جدا شدن بخش برق از وزارت نیرو و الحاق آن به وزارت نفت خواند و تاکید کرد: هم اکنون مباحثی در ارتباط با تغییر نوع مصرف از حالت گازی به برقی وجود دارد که نیازمند بررسی بیشتر است اما در حال انجام بی شک وزارت نفت می تواند متولی مناسبی باشد چون تامین گاز تمامی بخش ها بر عهده این وزارتخانه است و صادرات برق هم یکپارچه می شود.

این مقام مسئول گفت: با مد نظر گرفتن نرخ خوراک مناسب می توانیم از رانتی شدن جلوگیری نماییم. در حالی که نرخ خوراک گازی نیروگاه های حرارتی ١١سنت است.  بدهی های وزارت نیرو بالاست ازطرفی منابع مالی کافی برای تامین پروژه در این وزارتخانه وجود ندارد و جدایی این بخش می تواند به نفع آن باشد.

به گزارش جامعه خبر، چندی است موضوع جدایی بخش برقی وزارت نیرو و الحاق آن به وزارت نفت و تشکیل وزارت انرژی مطرح شده در حالی که باید از جوانب متفاوت بررسی شود البته باتوجه به گستردگی بیش از اندازه ماموریت های وزارت نفت باید دید این الحاق تا چه زمانی می تواند عملیاتی باشد.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف