کاهش چشمگیر سپرده‌های کوتاه مدت/ میزان نقدینگی شهریور اعلام شد

   شناسه خبر:0025950
کاهش چشمگیر سپرده‌های کوتاه مدت/ میزان نقدینگی شهریور اعلام شد اقتصاد , اقتصاد ایران , بانک
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که نقدینگی شهریور به ۱۳۸۹ هزار میلیارد تومان رسیده و سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت در نظام بانکی جای خود را به سپرده‌ بلندمدت داده است.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، بانک مرکزی با انتشار رقم آمارهای گزیده اقتصادی عنوان کرد که رقم نقدینگی در پایان تابستان امسال ۱۳۸۹۹.۵ هزار میلیارد ریال است و نسبت به سال قبل ۲۳.۸ درصد افزایش داشته است. همچنین سهم وام ها و سپرده‌های بخش دولتی هم ۵۷۵.۳ هزار میلیارد ریال و سهم دولت ۵۲۹ هزار میلیارد ریال و سهم شرکتها و موسسات دولتی ۴۵ هزار میلیارد ریال است.

بر اساس این خبر، ضرب آهنگ تغییر سرمایه گذاری کوتاه مدت به بلند مدت در بانک ها در این آمار مشاهده می شود و طوری که سرمایه گذاری کوتاه مدت در شهریور امسال نسبت به اسفند ۱۳۹۵، ۸.۹ درصد کاهش یافته و سرمایه گذاری بلند مدت ۳۵.۴ درصد رشد کرده است.

آنگونه که در خلاصه دارایی ها و بدهی های سیستم بانکی آمده: میزان دارایی های خارجی بانک مرکزی در شهریور سال جاری ۶۱۷۰ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به اسفند سال گذشته ۶ درصد رشد داشته و میزان بدهی های بخش دولتی هم شامل بدهی دولت و شرکتها و موسسات دولتی به ۲۳۷۳ هزار میلیارد ریال رسیده که ۸ درصد رشد دارد.

به گزارش جامعه خبر، در این میان میزان بدهی های بخش دولتی ۲۰۸۹ هزار میلیارد ریال و بدهی شرکتها و موسسات دولتی نیز ۲۸۴.۶ هزار میلیارد ریال و بدهی بخش‌های غیردولتی نیز ۹۹۱۵ هزار میلیارد ریال است و در عین حال، سایر دارایی های دولتی نیز به ۹۰۳۱ هزار میلیارد ریال و میزان وام ها و اعتبارات به ۳۶۷۳ هزار میلیارد ریال رسیده است.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف