انقلاب بزرگ در مدیریت کشور/ تهران سکاندار نظام بودجه ریزی شد

   شناسه خبر:0025544
انقلاب بزرگ در مدیریت کشور/ تهران سکاندار نظام بودجه ریزی شد جامعه , مدیریت شهری , پیشنهاد سردبیر , گزارش
پس از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی ایران انقلاب بزرگ مدیریتی و برنامه ریزی در کشور شکل گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر پس از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی بالاخره نظام قانونمند و حرفه ای برای اختصاص بودجه به دستگاه های اجرایی عملیاتی شد. با ابلاغ محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور تهران استان معین برای اجرای نظام بودجه ریزی مبتنی برعملکرد در دستگاه ای اجرایی شد. یعنی بر اساس برنامه بودجه 97 قرار است دستگاه های اجرایی بر اساس عملکردی که دارند به آنها بودجه اختصاص داده شود.

نوربخش عسکری معاون سازمان برنامه و بودجه تهران در گفتگو با خبرنگار جامعه خبر می گوید: کمیته راهبردی استقرار نظام بودجه ریزی مبتنی برعملکرد در کشور تشکیل شده و 6 جلسه هم برگزار شده است.

از مهمترین ویژگی های این طرح این است که قیمت تمام شده خدمت هر دستگاه اجرایی به دست بیاید و کشور بداند قیمت یک خدمت در فلان دستگاه چند است. وقتی به این نقطه رسید آن وقت می توانیم به آسانی و فکر و تدبیر بودجه آن دستگاه را تعیین کنیم.

اظهارات عسکری و اجرای این برنامه را می توان انقلابی بزرگ در نظام مدیریت و برنامه ریزی کشور عنوان کرد. یعنی به زودی می توان گفت که از دستگاه های اجرایی سوال کرد تو با این بودجه تعیین شده چقدر می توانی خدمت برسانی و بر اساس آن با مدیر دستگاه قرارداد عملکردی منعقد می شود.

این یعنی پاسخگویی دستگاه ها شفاف تر و بهتر و خروجی مطلوب تری خواهیم داشت. نکته قابل تامل این است که دبیرخانه اجرای این طرح بزرگ در سازمان برنامه تهران مستقر شده و کار از پایتخت مدیریت می شود.

شاید اینجا باید تشکر و قدردانی از محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه داشت چون کار رسانه فقط نقد نیست و اگر کار نیکویی رخ داد باید تشکر کرد.

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف