1.5میلیون هکتار از تالاب های کشور خشک شد/ فقط 50 درصد تالاب فعال داریم

   شناسه خبر:002480
1.5میلیون هکتار از تالاب های کشور خشک شد/ فقط 50 درصد تالاب فعال داریم جامعه , محیط زیست
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه ۵۰درصد از مساحت تالاب‌های کشور خشک شده است، گفت: کمک بودجه‌ای دولت و احیا تالاب‌ها موجب تحقق توسعه پایدار، مقابله با ریزگردها و احیا تنوع زیستی کشور می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، علی‌ محمد شاعری مدعی شده است 50 درصد تالاب‌های کشور خشک شده که در نهایت باید گفت از مساحت 3 میلیون هکتاری تالاب‌ها حدود یک و نیم میلیون هکتار از مساحت آنها خشک شده است.

وی با بیان اینکه تالاب‌های خشک شده به کانون ریزگردها تبدیل گشته است، تصریح کرد: زیست‌گاه‌های طبیعی نیز با خشک شدن تالاب‌های کشور از بین رفته‌اند، متاسفانه تالاب‌هایی چون هور‌العظیم، میقان، ارومیه، هامون و میان‌کاله یا خشک شدند یا در معرض خشک شدن هستند.

شاعری گفته است: دیپلماسی ما در سیاست خارجی باید در جهت احقاق حقوق محیط‌زیست استان‌های مرزی باشد که متاسفانه در سال‌های اخیر فعالیت خوبی در این زمینه صورت نگرفته است.

به گزارش جامعه خبر در بند (ب) ماده 48 مصوب برنامه ششم توسعه آمده است؛ جرای برنامه عمل حفاظت، احیاء، مدیریت و بهره‌برداری مناسب از تالابهای کشور با مشارکت سایر دستگاههای اجرائی و جوامع محلی بویژه در ارتباط با تالابهای ثبت شده در کنوانسیون رامسر به طوری که تا پایان برنامه، حداقل بیست‌درصد(20%) تالابهای بحرانی و در معرض تهدید کشور احیاء شود و ضمن حفظ و تثبیت، در روند بهبود قرار گیرند.

اخبار روز را با جامعه دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف