قناعتی: کاهش درآمد شهرداری اثرات بدی به دنبال دارد

   شناسه خبر:002470
قناعتی: کاهش درآمد شهرداری اثرات بدی به دنبال دارد مدیریت شهری
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: متاسفانه 2 هزار میلیارد تومان از درآمدهای پایدار پایتخت به واسطه لایحه ارزش افزوده مصوب مجلس كاهش پيدا كرده است.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه تشديد رکود اقتصاد کشور و بازار مسکن نسبت به سال های قبل، سبب شده که شهرداری تهران در بعد درآمدها به اهداف برنامه 5 ساله دوم دست پيدا نكند، گفت: با توجه به کاهش حجم درآمدهای پایدار شهرداری از بعد كاهش ساخت و سازها، شاهد هستیم که این نهاد خدماتی با احتیاط بیشتری در زمینه پیشرفت پروژه های اقتصادی حرکت می کند، اما باید توجه کنیم که این وضع موجود ناشی از عوامل خارجی است.

وی تأکید کرد: متاسفانه روز گذشته در حالی لایحه بودجه سال 96 شهر تهران، تقدیم شوراي شهر شد که باید بودجه ریزی بر اساس 22 هزار میلیارد تومان برنامه ریزی می شد، اما متاسفانه 2 هزار میلیارد تومان از درآمدهای پایدار پایتخت به واسطه لایحه ارزش افزوده مصوب مجلس كاهش پيدا كرده است.

قناعتی با انتقاد از حذف این 2 هزار میلیارد تومان که از بودجه های نقد و دسترس پذیر شهرداري پايتخت بوده است، تصریح کرد: دوستان بهارستانی به جای اینکه به کمک شهرداری تهران بیایند و تلاش کنند تا معوقات دولت در بخش حمل و نقل عمومی وصول شود، این بخش از بودجه شهر تهران را که از آن شهروندان بود و مي توانست در بخش هاي عمراني هزينه شود را هم ناديده گرفتند.

وی بودجه سال آینده شهرداری تهران را انقباضی دانست و گفت: شاهد هستیم که شهردار تهران بودجه پایتخت را از 22 هزار میلیارد تومان به رقم حقيقي 18 هزار میلیارد تومان در سال 96 رسانده است.

قناعتی گفت: شايد شهرداری بتواند با این بودجه اهداف مد نظر شورا را که در لایحه سال آینده ارائه مي شود، مطابق با برنامه 5 ساله دوم پیش ببرد اما باید در نظر داشته باشیم که کاهش درآمدهای پایدار شهرداری تهران با توجه به رکود اقتصادی اثرات سوئی در پی خواهد داشت، آن هم در شرایطی که شهرداری تهران از توان اجرایي بالایی برخوردار است.

این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه منتقدان درآمدهای ناپایدار شهرداری تهران خود در كاهش درآمدهای شهرداری دخیل بوده اند، خاطر نشان کرد: با وجود آنکه امسال 64 درصد درآمد شهرداری از نوع نقد بود، به درآمدهای پایدار انتقاد کردند اما زمینه را برای کاهش درآمدهای پایدار شهرداری تهران هموار کردند، در حالی که اگر 2هزار میلیارد تومان از درآمد پایدار کم نمی شد، بی شک توان شهرداری در سال آینده برای پیشبرد اهداف برنامه 5 ساله دوم شهر تهران افزايش پيدا مي كرد.

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : مرضیه سادات باقری مرضیه سادات باقری

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف